Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Rászólnál a kollégádra ha...

Rászólnál a kollégádra ha büdös állandóan?

Figyelt kérdés

Az egyik kollégám állandóan büdös azt vettem észre. Ráadásul a haja is csupa zsír. A ruhája mindig tiszta és rendezett, de nem tudom hogy a testi higiéniájára miért nem ad többet. Engem eléggé zavar, főleg amikor hozzám beszél és közel jön.

Hogyan mondjam meg neki? Ezt tényleg nekem kell??? :/



2013. máj. 8. 12:47
 1/4 yuda ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy ilyen kollégám. Neki még a haja sem volt zsíros. Teljesen rendezett, tiszta ember(nő), de nem tehetett róla, olyan szintű izzadságszaga volt, mint az állati trágya.

Sajnos van ilyen.

Mitől függ? Lehet étkezés, lehet betegség, lehet egyszerűen genetika miatt.

Előfordul, hogy nem lehet rajta segíteni.

Szerencsére sok esetben egy hónaljstift, izzadásgátló szerek segítenek.


Az ilyen esetek nagyon kínosak. Hogyan szóljon az ember?

Pl. hajzsírosodás egyszerűbb, mert néha azért megmossa-és olyankor elkezdeni dicsérni. Lehet mondani, hogy mennyivel jobb így, előnyösebb, mint tegnap volt. :D

Valószínű veszi a lapot. Legjobb, ha közösen megbeszélitek és külön-külön mondjátok.

Ennél kíméletesebben nem lehet szerintem.


Testszaghoz pedig találjatok ki közösen egy szituációt...előre beszéljetek össze és vonjátok be. Kezdjetek beszélgetni, ki-milyen higiéniás szert használ, spray, stift, dezodor, hintőpor, házipatika, gyógyszertári..stb és vonjátok be a beszélgetésbe. Kérdezzétek, -ő mit? :)

Azt hiszem ez járható út és innen már könnyen tanácsolhattok neki olyat, ami nálatok bevált. Ilyenkor már lehet célozgatni finoman, hogy inkább használtok stiftet mint hogy büdösek legyetek és forduljatok hozzá is -hogy igaz? :D

2013. máj. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez jóóó :D vicces is volt ahogy leírtad! Remélem majd a kolléga sem veszi zokon, aki egyébként egy eléggé zárkózott ember. Furi lesz majd dezodorokról beszélni vele, mikor egyébként semmiről sem szokott a munkán kívül. :)
2013. máj. 8. 13:52
 3/4 anonim válasza:
Volt egy kolléganőm, akinek állandóan brutális pitsaszaga volt. A wc-be nem lehetett bemenni utána, mert bele lehetett pusztulni. Mi, az akkori kolléganői nem szóltunk rá, hanem tartottuk a távolságot (kb. 1 méteren belül érezhető volt), viszont volt olyan eset, hogy azok a nők, akikkel előttünk dolgozott, odamentek és légfrissítővel befújták körülötte a levegőt. Ez nem jó megoldás, mert nem változtatott semmin, szerintem nem is kapcsolt, hogy miért csinálták.
2013. máj. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző: mi az a pitsaszag? P*naszag? Pisiszag? S*ggszag?


Egyébként én nem szólnék rá... nagyon bántó lenne. A diszkrét célozgatás meg nem ér semmit.

2015. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!