Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most akkor bal vagy jobb...

Most akkor bal vagy jobb kézen hordják a karikagyűrűt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy százszor volt már ez vagy ehhez hasonló kérdés, de valamennyit elolvastam, és csak még jobban összezavarodtam. A leírtak alapján házasság után a karikagyűrűt jobb kézen kellene viselni. Amikor először szembesültem ezzel az állítással, elcsodálkoztam, hogy mitől jött nekem úgy, hogy a balon kell (mi balon hordjuk), majd miután alaposabban körülnéztem, már értettem: az összes családtagom, ismerősöm, környékbeli ember, de a neten is valamennyi képen, amit találtam (politikusok, színészek stb.), mind bal kézen viselik. Most akkor hogy is van ez?
2009. okt. 2. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Házasságig bal kéz, utána jobb.
2009. okt. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"mitől jött nekem úgy, hogy a balon kell"


Valószínűleg a Hollywood-i filmekből. Úgy olvastam valahol, hogy Amerikában esküvőkör bal kézre húzzák, és az Amcsi filmekben is ezt láttam.

2009. okt. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Talán nem is annyira a filmek, hiszen amikor gyerek voltam, még nem volt ennyi amerikai film a tévékben. Inkább a szüleim, rokonaim, szóval az egész környezetem hatása lehet. De mi a magyarázata annak, hogy a neten mindenhol bal kézen látom a karikagyűrűt?
2009. okt. 2. 08:57
 4/9 anonim válasza:
Eddig a jobbon hordtam,de arra már nem megy fel,ezért most a balon hordom ,mert gyerekkoromban megégettem a balkezem,és azon vékonyabbak az újjaim.Én azt mondom hord ott ahol akarod.A mai világban már ez is mindeggy.Hiszen van aki nem is hordja,vagy csak ritkán.
2009. okt. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
jegyességnél bal kéz.Házasságnál jobb.de már nincs nagy jelentősége.valakik egyáltalán nem hordják...
2009. okt. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám a balon hordta (már elvlátak) apukám pedig sose hordta,mert szerintünk férfihoz nem illik az ékszer.
2009. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ismerek olyan embert, aki házas, de a bal kezén hordja... ezek szerint nem így "kellene". kezdenek elmosódni ezek a szokások.
2009. okt. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2009. okt. 4. 22:00
 9/9 anonim ***** válasza:
a szüleim nem szokták hordani mert az egy kincs,és kár lenne elveszíteni.
2009. okt. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!