Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen dolog az, ha valaki a...

Milyen dolog az, ha valaki a kocsijával meghúz több autót, utána meg elmegy, mint aki jól végezte dolgát?

Figyelt kérdés

Most is az egyik drága női lakó. Nem tud úgy parkolni, hogy ha minimálisan is, de neki ne menjen az előtte, vagy mögötte álló autónak. Most az enyémnek ment neki hátulról (láttam).

Amikor kérdőre vontam, akkor leordította a fejemet, hogy miért nem állnak a többiek arrébb, hogy neki miért nem segít senki se beparkolni....(35 éves kb a nő)


De nem csak itt láttam ilyet, máshol is. Valaki parkolni nem tud, vagy csak nagyon rosszul, és lassan. Leamortizál 2-3 autót, aztán mint aki jól végezte dolgát, továbbáll. Felelősségre vonásnál még nekik áll feljebb.

Láttam már, hogy a Tesco parkolóban veszekednek egy nővel a rendőrök, mert meghúzott 2 autót, a nő meg panaszkodott, hogy mindenki úgy áll be, hogy ne tudjon más beállni...


Csak én akadok ki ezeken az embereken? Tényleg segíteni kéne nekik? De miért? Nekem sem segített senki, az oktató elvárta, hogy normálisan, kár nélkül parkoljak.


Mit gondoltok ezekről?



2013. máj. 26. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne is mondd, én a rendőrség előtt parkoltam párhuzamosan szabályosan, amikor ott végeztem a saját szememmel láttam hogy egy idióta betörte a hátsó lámpámat parkolás közbe és elhajtott.

Én azt hittem hogy a pofám leszakad, az autót éppen akkor 1 hete műszakiztattam le és cserélhettem is a lámpát mert amikor megvettem volt rajta egy repedés is, egy valag pénzt költöttem még arra is, az új lökhárítóra, a fékek felújítására meg egy kipufogó dobot is cseréltettem. Plusz a műszaki vizsga a sok papír meg minden amire szintén elment egy kisebb vagyon, és rá két héttel később hívhattam is haveromat hogy szerezzen új lökhárítót meg lámpát és valamit kezdjünk a kasznival is. Szerencsére a biztosító megfizette a kárt, de akkor is dühítő volt ez az egész, mert az illetőt nem találta meg senki sajnos, én nem láttam a rendszámát mert olyan gyorsan elhajtott hogy csak az első 2 karaktert tudtam megjegyezni meg az autó színét és márkáját. A tér figyelő kamera is csak oldalról látta a dolgot.

Kész voltam.

Meg oké hogy pl a tescoba nem parkolnak rendesen mert elég egy olyan ember aki rosszul parkol és akkor az egész kocsi sor kitolódhat, oldalra, és vannak olyan szűk helyek ahová inkább én sem állok be, mert oké hogy bepréselem kár nélkül oda az autót de kiszállni nem fogok ott az is biztos. Én inkább parkolok messzebbre de elférjek.

És láttam már olyat akkor egy férfi volt a vezető, szerintem még kezdő, hogy amikor kitolatott a parkolóhelyről, akkor hirtelen nagy gázt adva belerohant a mögötte elhaladó autóba.

De ő legalább elismerte hogy hibázott egy béna figyelmetlen sz@r volt és elintézték a papírokat.

De sok olyan volt, a barátnőm autóját is meghúzták már oldalt egy elég nagy parkolóban, sőt ott egy parkoló hely elégszéles volt, mert direkt úgy volt megcsinálva hogy az autók közt legyen ajtónyitási távolság, hogy ne csapják egymásra. És még így is volt egy olyan béna ember aki totál ráhúzta az autóját a barátnőm kocsijára. és persze már nem volt ott amikor észrevettük. Szerencsére, nem volt mély karc, egy kis polírozással meg festékjavítóval szépen helyre hoztam, de akkor is ez bunkóság szerintem hogy ha annyira siet akkor legalább egy telefon számot hagyna ott hogy bocsi hibáztam itt elértek és megbeszéljük a továbbiakat.

Én legszívesebben az ilyen embereket elküldeném egy külön oktatásra ahol semmi mást nem tanulnak csak a parkolást.

Pár embernek még ingyen is megmutatnám hogy kell parkolni.

2013. máj. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én elég mackós vagyok jó kis szakállal és elég beszédes a tekintetem, szóval nem nagyon szoktak velem ordibálni ha látják hogy vörösödik a fejem, de mondjuk nem is járnának jól, mert ugyan nőt még nem ütöttem meg, de ha eléggé felbosszantanak akkor beküldök a korházba akárkit.

Egyébként van jogsi, nehogy már segiteni kelljen neki. akkor húzzon vissza oktatásra, ne mások életét veszélyeztesse a forgalomban.

2013. máj. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Paraszt. Ennyi :).

Vannak olyanok, akik hülyén állnak be parkolni, tény és való, a Tesco tele van ilyenekkel (és ezek ált. a férfi vezetők szoktak lenni, ahogy észreveszem, akik úgy gondolják, elfoglalhatnak két parkolóhelyet, mert vagy nem figyelnek oda, vagy így úgysem fogja senki sme meghúzni az övéket), de értelmes ember meg sem próbál olyan helyre beparkolni, ami rizikós. Ha meg meghúzza a kocsit, akkor nem neki áll feljebb, hanem beszél a másik kocsi vezetőjével. Ha már megvan a jogsija, akkor tudnia kellene rendesen parkolni segítség nélkül. Miért, mit vár? Hogy szerződtessenek neki egy segédet, aki mindig kinn áll parkolásnál, hogy most jó-e? :D. Agyrém.


Nekem az volt a kedvencem, amikor anyukámmal mentünk kocsival, piros lett, anyukám megállt, a mögöttünk jövő barom meg koccant a kocsi hátuljával, és az volt az indoka mérgesen utána, hogy miért nem mentünk át a piroson, azon simán át lehetett volna menni...

2013. máj. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

fényképezni... az a leghatásosabb.. küldöd a feljelentéssel együtt..

általában van hatása.


egyébként nem az emberek hülyébbek, több lett az autó, kevesebb a hely..és...sietnek. na ez az...

2013. máj. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen is vette, vagy a szájával szerezte a jogsit...

Simán fel kell jelenteni őket. Ha nem tud parkolni, az az ő problémája. Ettől még nincs joga más tulajdonát megrongálni. Az ilyet én is elküldeném 20 óra parkolási oktatásra és csak utána adnám vissza a jogsiját.

Egyébként kérdező, simán az arcába vághattad volna, hogy vegyen vissza, fizesse meg a károd, különben megy a feljelentés, amivel rosszabbul jár...

2013. máj. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a szép, amikor észre sem veszed a dolgot. Én is voltam úgy, hogy csak másnap, amikor tankolni akartam, vettem észre egy méteres, a hátsó ajtót és sárvédőlemezt átszakító "karcolást".
2013. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!