Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sürgös? Hogy mossak, ha...

Sürgös? Hogy mossak, ha foglalt a mosogép? (info lent)

Figyelt kérdés

Külföldön élek,itt ugy müködik,hogy van egy lakàstömb,és lennt az alagsorban egy mosogép,szàritogéppel.Mindenkinek van egy kulcsa,és azzal nyillik a gép.

Mindenki egy héten egyszer moshat,a héten ma én vagyok soron.

Lemegyek a mosogéphez,és ott àll a szennyese valakinek,plussz a mosogépben is a ruha,nem jàr a gép,mert kulcsot kivették,de ott àll a ruha,gondolom tegnap valaki lusta volt este befejezni,gondolta majd ma....

Nos nekem van egy babàmsokat kel mosnom,az összes többi lako vagy egyedül él,vagy baràtnövel,gyerekek nincsenek.

Sajnos nincs kiirva,ki volt tegnap soros.Csengetni se akarok a 15 lakohoz,nem ismerem egyiket se,nem akarom kérdezni:Ön mosott tegnap?

Szoval akkor mit tegyek?Nyissam ki a sajàt kulcsoommal a gépet,és szedjem ki a ruhàt külön valahov?Ez illedelmetlen lenne,hisz én se szeretném hogy idegen nyulkàljon a ruhàimhoz.Vàrjam mig kiszedi magàtol?És ha este szedi ki?Holnap nem moshatok,holnap màs van beosztva...¨

Vagy mit tegyek?


2009. okt. 7. 10:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Úristen! Csodálom, hogy kijutottál külföldre, ha ennyit nem vagy képes megoldani, már bocsi. Én kiszedném a ruhákat, félre tenném és kimosnám a sajátomat.
2009. okt. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ne uristenezz!Irtam,hogy ha kiszedem,valoszinü nem fog örülni,én se örülnék,ha az én friss ruhàimhoz idegen nyulna....
2009. okt. 7. 10:53
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

"Oszt?" Nem, a tegnapi mosos mar tegnap kivette a ruhait, hiszen, hacsak kozben meg nem halt, nem kovetne el olyan illetlenseget, hogy otthagyja a ruhait, mikor masnak van joga a mosogephez, nem? De. Ugyhogy szepen szedd ki, dobd a kukaba, majd kozold, soha nem is lattad. Sot.

Amugy meg, szedd szepen ki, es mosd a sajatodat. Ne megyel mar tulmodoros/elletkeptelen.

2009. okt. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szedd ki!Ha az illető felháborodik, mondd meg neki, hogy "sajnálom, már ki kellett volna szedned a ruhád!Mit kellett volna tennem?Várnom míg kiszeded?Akkor nem tudtam volna mosni?"Ha nem érti meg az az ő baja!Ha lusta volt kiszedni így járt!Állj a sarkadra, főleg ha a picid miatt kell mosni!
2009. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ne legyél már ilyen gyámoltalan.

Szedd ki a ruháit, tedd le valahova egy halomba, és moss! Nem te nem vagy illedelmes, hanem ő, mert otthagyta!

2009. okt. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
ok,megyek,kiszedem,remélem nem fog beszolni....
2009. okt. 7. 11:02
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez bevált gyakorlat :) Mármint az, hogy a mosógépben őrizet nélkül hagyott ruhákat a következő mosó kiszedi és a "normálisan" elhelyezi. Ne a kukába tedd, hanem pl. a mosógép tetejére.
2009. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszól, szólj vissza!Mondd meg neki, hogy az ő hanyagsága miatt ne téged hibáztasson!Sajnálod, ha esetleg vmi olyan történt, ami miatt nem tudta kiszedni, de neked is mosnod kell, nem várhatsz jövő hétig!
2009. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
"Oszt?" Mivan akkor ha beszol? Szolj vissza. Vedd eszre, itt max neked lenne "jogod" beszolni, szoval, nehogymar te kerj elnezest.
2009. okt. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Kivettem,végülis az volt az érdekes,hogy még az el sem inditott,koszos ruhàk voltak a gépben,a tartàlyban a mosopor,öblitö,de el nincs inditva....Szoval bvalaki megprobàlta bebiztositani,hogy ne tudjak mosni...Vagy az illetö tényleg meghalt:O
2009. okt. 7. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!