Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mennyországban majd össze...

A mennyországban majd össze lehet jönni Jézussal, vagy már foglalt a szíve szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 23:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Már itt a földön össze jöhetsz vele ;)

Tudod mert Ő a vőlegény, és mi a népe vagyunk a menyasszony. (ez egy metaforikus kép a Bibliából)

2011. máj. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Mit szívsz?
2011. máj. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

T&Sz 131:1-2

" A CELESZTIÁLIS dicsőségben három menny vagy fokozat van;

A legmagasabb elnyeréséhez az embernek be kell lépnie a papság e rendjébe [értve ezalatt a házasság új és örök szövetségét];"


Mivel Jézus Krisztus már a celesztiális dicsőség legmagasabb fokán van, hiszen felmagasztosult és tagja az istenségnek, nagyon úgy tűnik, hogy belépett a papság e rendjébe...


Ettől eltekintve nincs kinyilatkoztatás arról, hogy Jézus házasember volt-e vagy sem, de valószínű, hogy igen, hiszen feltámadása előtt először a Magdalai Máriával beszélt, csak utána az Atyával és csak Ő utána mindenki mással, köztük az apostolokkal is. Ha Magdalai Mária nem lett volna a felesége, akkor nem valószínű, hogy Jézus a Mennyei Atya elé helyezte volna őt.

Na de ez persze csak spekuláció, hogy mi az igazság azt tőle kell majd megkérdezni.


Ján. 20,17

Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.

2011. máj. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Krisztus minden embert egyformán szeret nemtől, származástól és vallástól függetlenül, mert mi mindannyian az ő teremtményei vagyunk. Olyan ő minden embernek mint a szülője, és hát őszintén megvallva kicsit furcsa lenne a saját szülőmmel összjönni...


Üdv. Péter

2011. máj. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

Ha össze akarsz velem jönni, csak küldj egy privát üzenetet leányom, aztán megbeszéljük a dolgokat.


20/F

JÉZUs

2011. máj. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező!

Fogalmam sincs, hogy milyen mentális állapotban lehetsz, de biztosan nem lehetsz valami kiegyensúlyozott, ha ilyesmiken agyasz.

A vallást nem így kell megélni. Jézussal nem tudnál úgy összejönni, ahogy te gondolod, és Isten más prófétájával sem tehetnéd ezt meg.

Javaslom, hogy nézzél körül a férfiak között, és keress házastársat magatnak. Mert szerintem te magányos vagy, ez a te nagy bajod, és ezért gáyrtasz magadnak irreális fantáziákat, de ez még mindig jobb, mintha fűvel-fával összejönnél, és váltogatnád a pasikat, mint más a zokniját.

Azonban az általad választott stratégia sem tökéletes megoldás, mert káros a lelki, mentális egészségre.

Elsőkörben imádkozzál, kérd Istent, hogy segítsen neked abban, hogy rendet tudjál rakni a fejedben, és tisztába jöjj önmagaddal, következő lépésben járj el szórakozni (persze szolid szórakozóhelyre, ahol nem óriási vircsaftok mennek) és ismerekedjél meg erkölcsös, jóravaló ifjakkal. Lehet, hogy hónapokig fog tartani, de idővel meg fogod találni az Isten által mellédrendelt személyt, aki a férjed lehet.

Akkor majd nem fogsz olyasmiken gondolkodni, hogy a Mennyben össze lehet-e jönni Jézussal, meg hogy foglalt-e már a szíve, meg ilyenek.

Sajnos, egyelőre ennyit tudtam neked segíteni.

Ha további segítséget igényelnél, keress meg priviben, igaz rengeteg dolgom van holnap, de azért szánok rád egy kis időt.

Üdv: Anna

2011. máj. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Összejönni nem lehet vele, mert az ilyen testi dolgok a földön működnek csak.

De összebarátkozni lehet vele és annak a végeredménye, Isten szeretete sokkal jobb mint az ha összejöttél volna vele. :)

2011. máj. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
6%

Igen össze lehet!!!

Te is vissza fogsz jönni?


"A halál után elvisznek az angyalok és Jézussal térek majd vissza egy űrhajóban" - Aileen Wuornos

2011. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az egyház már most el van jegyezve Neki!
2011. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Ozmium42 ***** válasza:
63%
A nemi kapcsolat és a szerelem hormonok és ösztönök által működtetett, ideiglenes jelenség. Tehát az anyagi világtól elválasztathatatlan, azon túl nem létező dolgok. A mennyben csak szeretet van, ami egész más, és örök.
2011. jún. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!