Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Buszsofőr-utas kérdés? Kinek...

Buszsofőr-utas kérdés? Kinek illik a tegeződést felajánlani? Ő tegez én magázom.

Figyelt kérdés
A buszsofőr min. 10 évvel idősebb és férfi. Én nő vagyok.
2013. jún. 7. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
mindenképpen neki kell felajánlania a tegeződést - hiszen te vagy az, aki magázza. te mégsem dönthetsz úgy önkényesen, hogy ezentúl tegezed, így nem is ajánlhatod fel szerintem :)
2013. jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy TE hány éves vagy.


Ugyanis a bussoför egy gyereket tegezhet, egy felnött nöt nem.


Ha már felnött vagy, akkor eleve neked, mint nönek kell a tegezést kezdeményezni, másrészt te vagy a magasabb rangban mint utas, ö meg mint szolgáltató, alacsonyabb.

2013. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elsö: ha egy felnött egy másik felnöttet tegez, akkor ezzel általában felszólitja a tegezésre, kivéve, ha nagyon nagy köztük a kor- illetve rangkülönbség.
2013. jún. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, mikor először fuvarozott Kecskemétre, akkor 18 voltam, akkor normális volt, hogy tegezett, de most már kezd zavarni, hogy ő tegez én meg magázom
2013. jún. 7. 20:30
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egyszerüen tegezd vissza. Ha neki nem tetszik és reklamál, akkor megmondhatod, hogy VAGY ö is magáz téged, vagy te is tegezed öt, két felnött közt más nem normális.
2013. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És mikor szoktatok beszélgetni, miközben vezet és az utat kéne figyelnie?
2013. jún. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy illene, hogy ő ajánlja fel a tegeződést. Már régen illett volna megtennie, ha tegez egy nála fiatalabb, de felnőtt embert.
2013. jún. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni, hogy miért is kellene tegeződjél egy vadidegeb buszsoförrel...

Az, hogy gyermekként tegezett, az egy dolog. De most miért tegezzen ? Barátkozni szeretnél vele? Én egyszerűen és udvariasan azt mondanám neki, hogy: Megköszönném, ha nem tegezne. Viszontlátásra.

2013. jún. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A nőnek illik felajánlania a tegeződést. Egyébként lehet, hogy maradi vagyok, de sztem ha 14 év feletti kb. egy lány, és nem baráti viszonyról van szó (főleg hogy a lány/nő egy szolgáltatást vesz tőle igénybe), akkor a férfinak illene magáznia...
2013. jún. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Engem egy csomóan letegeznek (gondolom fiatalabbnak néznek), ami eléggé idegesít így 26 évesen. A buszon nálunk általában ugyanazok a sofőrök vannak sok éve. Egy idő után én is kezdtem magam hülyének érezni, hogy lesziáz, miközben én jó napotozok, úgyhogy átváltottam én is hellózásba. Ha ő tegez, akkor én is. Sőt, az egyiküket már vagy 12 éve "ismerem", 40 felett jár, de mióta simán hellót köszönök neki, azóta mindig visszaköszön, sőt, van amikor előre is köszön, ha meglát.
2014. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!