Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A hipsterek miért nehezítik...

A hipsterek miért nehezítik meg saját életüket?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokat vesznek, amik egyáltalán nem praktikusak, több évtizede voltak divatban.

2013. jún. 14. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Talán mert nem a divat érdekli őket?


Egy gyakorlati példa: A mobil teldzsóm kb. 7 éves, de frankón tudok telefonálni vele és SMS-t küldeni. Mi a pék fszáért vegyek egy okostelefont, amiket kb. ugyanerre használnék, csak van egy rakás selejt funkciója ami semmi másra nem jó csak jól megdobja az árát?

2013. jún. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértetted, mondjuk rosszul is fogalmaztam. Divat helyett inkább azt mondom használatos.


Mondtad a telefon példát, ebben teljesen igazad van, én is így vagyok vele. Nem ilyesmire gondoltam.


Pl. mondjuk a filmes fényképezőgépek, magnókazetták. De ami igazán durva volt, az a kezdetleges bicikli, nem tudom mi a neve, az első kereke nagy. Most ennek mi értelme?

2013. jún. 14. 16:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Őket ez szórakoztatja. Amíg nem rám borulnak a biciklivel addig letojom.
2013. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmi, azt hiszik, ettől egyediek.


Meg tudom érteni, hogy vannak emberek, akiket a régi filmes gépek érdekelnek (nekem van egy a nagypapám korából, imádom:), vagy éppen a magnók - én pl. a bakelitlemezeket gyűjtöm, de a párom meg kazettákat, holott black metált hallgatunk, szóval a hipsterségtől távol állunk. De még a biciklifanatizmust is megértem.

Csupán azt nem tudom megérteni, amikor valaki hirtelen elkezdi ezeket szeretni meg gyűjteni, mert az mennyire "menő" az ő stílusirányzatában.


Magyarán: ha valaki eleve ilyen dolgok iránt érdeklődik, és hipster "lesz belőle" mert rájön, hogy ott hasonló érdeklődésű emberek vannak: ok, érthető.


Ha viszont valaki "hipster" és elkezdi a többi hobbijait utánozni, az számomra felfoghatatlan.

2013. jún. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mustafa33 ***** válasza:
nem tudom mi a hipster, de az a bicikli velocipéd és próbáld ki. Az valami más mint a mai bringa, más a fílingje is. Ezeket nem lehet hasonlítani. Igazi művészfotót sem csinálhatsz telefonnal, de digigépel sem, sőt szinessel sem. Olyan a kérdésed, mintha azt kérdezted volna, minek megy a hegymászó a Himalájába, mikor a Hortobágyon kényelmesebben sétálgathat.
2013. jún. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszik egyediek, közben meg divattá vált a hipsterség, gratulálok mindenkinek.
2013. jún. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
talán azért vesznek olyan dolgokat mert tetszik nekik nem?szerintem semmi közöd hozzá...xD ők is beszólhatnának a stílusod miatt ( ha van egyáltalán :D )
2013. júl. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!