Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A férfi munkatársaknak illik...

A férfi munkatársaknak illik előbb köszönni, akkor is, ha idősebbek, mint én? 24/L

Figyelt kérdés
Vagy esetleg, ha idősebbek, akkor nekem? Sosem tudom eldönteni, mert én úgy vagyok vele, hogy a férfinak kellene előbb köszönni, de a munkatársaim nem mind így gondolják valószínűleg...
2013. jún. 18. 17:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

még ha 20 évvel idősebb, szerintem akkor is neki kellene

(ezután már elgondolkodhatsz, nem tudom milyen korosztályban vannak)

2013. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az etikett szerint igen.
2013. jún. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor jó, én is így gondoltam. Így már nem lesz lelkiismeretfurdalásom, ha nem köszönök majd ezentúl előre nekik mindig.
2013. jún. 18. 18:08
 4/16 anonim ***** válasza:
16%

Csak meg ne pukkadj a nagy büszkeségedben.

Ha nem köszön feltétlen előre, akkor már mindjárt Te is bunkó módon nem köszönsz? Hát ehhez csak gratulálni tudok.

2013. jún. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Tudod azért tettem fel a kérdést, mert már unom, hogy eddig szinte MINDIG ÉN KÖSZÖNTEM előre, máskülönben nem is köszöntek, tehát nyilván nem mentem el mellettük bunkó módon, inkább ők tették volna meg, ha nem köszönök....De ha őket ennyire nem érdekli, akkor nem fogom én sem törni magamat. Ja és köszönöm a kioktató hangnemet, de látom te sem vagy különb...
2013. jún. 18. 18:23
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon jól látod. Bizonyára kiismertél.

Ha nem köszönsz nekik és ők nem köszönnek vissza, akkor így jártatok... Nem kell ezt úgy felfújni. Egyébként az köszön előre, aki belép a helyiségbe. Ha ez éppen Te vagy, akkor neked kell. Az, hogy a férfiak előre köszönnek nektek, az nem csúnya nemi diszkrimináció? Ha már ekkora ügyet csináltál a dologból...

2013. jún. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudom, hogy az köszön elsőre, aki belép a helyiségbe, ezért nem is ez volt a kérdésem, ha észrevetted volna... És nem fújtam fel az ügyet, csak megkérdeztem, mert kívnácsi voltam, te meg belémkötöttél. De már látom, mivel megint ezzel az elcsépelt diszkriminációs szöveggel jössz, amiből annyira elegem van, (mert honnan tudod, hogy én mit gondolok erről) hogy valami nagyon "udvarias" fiatalember lehetsz.
2013. jún. 18. 18:50
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a diszkriminációs dolgot nem mi találtuk ki, de ha már kűzdünk ellene, akkor tegyük azt minden formájával. Vagy szerinted is csak addig van egyenjogúság, amég előnyöd származik belőle? Amint neked kell tenni valamit, már nem is olyan fontos? Na nehogy már neked legyen eleged belőle.

És mint mondtam, nagyon jól kiismertél. Mondhatni, a vesémbe látsz. Ezért nem általlasz Te is személyeskedni. Akkor mégis miért reagálsz a hozzászólásomra? Miért nem hagyod csak figyelmen kívül? De nyomhatsz rá mínusz is...

2013. jún. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én feladom, te reménytelen vagy, sajnállak. (Ja és azt azért elmondom, hogy soha nem volt előnyöm abból, hogy nőnek születtem. De nem fogok neked magyarázkodni, még azt sem tudod milyen munkár végzek, de annyit azért elmondok, hogy nem csak nőknek valót és hidd el, én lennék a legboldogabb, ha egész nap otthon ülhetnék, háztartást vezethetnék, miközben a férjem eltart, mint régen a nőket, tudod az emancipáció előtt és akkor nem kellene a munkába megszakadnom.)
2013. jún. 18. 19:03
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem bánod, ha az "Egész nap otthon gürizek, mire a férjem/pasim/párom/miegymás hazajön és nem hajlandó elmosogatni, pedig csak 8 órában dolgozik" kérdéseknél linkelem a válaszod? Mert ritka ilyet olvasni. Ne érts félre! Ezzel nem a női munkavállalást, vagy annak mértékét kritizálom, csak az önmagukat sajnáltató, "szegény, kihasznált, átvert, nehéz sorsú" folyton síránkozóknak akarom megmutatni, hogy nem is olyan nehéz sorsúak, nincsenek is úgy kihasználva, mert házimunka a "foglalkozásuk".
2013. jún. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!