Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi esély van óvónőként...

Mennyi esély van óvónőként elhelyezkedni külföldön?

Figyelt kérdés
Friss diplomás óvónő vagyok, németben élet 1,5 éve. Úgy néz ki költözünk a francia-német határra. A kérdés,hogy németoszágban vagy franciaországban lesz könnyebb óvónőként elhelyezkednem? Franciául nem beszélek, németül se tökéletesen,de megértetem magam és elmondok meg megértek szinte mindent. Angolul viszont felsőfokúm van,jól beszélem a nyelvet. Hallottam,hogy vannak kétnyelvű óvodák (bnőm is német oviba dolgozik, ő az angol óvónő,de ott full teli a hely, nagy szerencséje volt,hogy bekerült), ahol az óvónő mellett van még egy,aki angolul beszél a gyerekekkel. Tudtok erről mondani nekem valamit? Kérem olyan írjon, aki kinn él és dolgozik, esetleg a gyermeke óvodás. Nem lehurrogást szeretnék,hogy ha nem tudom a nyelvet minek megyek ki, hanem tényleges reális érveket szeretnék hallani, hogy érdemes-e, hol és hogyan kezdjem el a keresgélést. Köszönöm :)
2013. júl. 4. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha Németországban élsz, hol végeztél, ha se németül, se franciául nem tudsz tökéletesen ?
2013. júl. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze hogy Magyarországon! De ettől független németben élek 1,5 éve,ahogy írtam. Most fogok életemben először Franciaországba menni, egy kunyi mukkot sem beszélek franciául. Így is csoda, hogy németül ennyire is tudok. Úgy jöttem ki,hogy a köszönésen kívül semmit se tudtam és egy évig magyarokkal dolgoztam. Most 5 hónapja vagyok német közegbe,ennyi időm volt németül tanulni...
2013. júl. 5. 00:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha egy anyuka odajönne hozzád és bizalmasan megkérdezné, hogy mit tanácsolsz pedagógiailag, mert a kislány már négy éves és még mindig becsinál éjszaka - akkor tudnál válaszolni ? Ha nem, akkor az anyuka rohanjon felháborodottan a vezetőséghez ? Te fevennél olyant, aki csak makog a gyermekek nyelvén ?
2013. júl. 5. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Látjátok,ez a baj,hogy olyan ír, aki nem él külföldön! Németben nincs is óvodarendszer, tök máshogy működik minden,mint otthon. Az óvoda nem számít közoktatási intézménynek, nincsen nevelési program, sem éves, sem havi,sem heti terv, nem vezetnek fejlődési naplót. Konkrétan óvónőket sem képeznek,hanem van egy 5 éves (erzieherin) képzés, ami 3-12 éves gyerekeket tanít(ha jól tudom). Maga a gondozónő képzés pedig 3 éves korig foglalkozik a gyerekekkel, átmenet nincs, vagyis nem tudok róla, pontosan ezért nem tudom,hogy mire megyek a diplomámmal kinn. Alapbol a képzésükben nem tanulnak gyermekpszichológiát és gyermeklélektant sem.... főleg, amikor egy anyuka mesélte,hogy a gyereke csoportjába jár egy 5 éves török gyerek, aki még nem szobatiszta.... szóval ezek után kétlem,hogy ilyen dolgokról kellene társalognom. De ha kellene is,angolul menne....

Ezekkel tisztában vagyok,de külföldön élőktől érdeklődnék,hogy a magyar óvónőket mennyire látják ott szívesen! PLusz mint kiemeltem, elsősorban angol-német kéttannyelvű oviba mennék. Kérem olyan válaszoljon,aki ebben él! Köszönöm.

2013. júl. 5. 23:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Véletlenül Norvégiában élek és a feleségem óvodában dolgozik már 15 éve, mint pedagógiai szakirányító (pedagogisk leder). Ezért próbáltam segíteni, feltételezve, hogy Nyugat-Európa többi részén is hasonló a helyzet. Abból indultam ki, hogy itt szóba se állnak azzal, aki nem tud folyékonyan norvégül. A példa a szülővel csak egy kiragadott példa volt, hogy rávezessen (ha gondolkodol) több másikra: ha a gyermek rossz németséggel kérdez valamit, akkor ahelyett, hogy kijavítanád (ami kötelességed), neki is angolul válaszolsz ?
2013. júl. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lévén,hogy két óvónő van, így a másik óvónő feladata a német nyelv megtanítása. Ezen felül,természetesen tanulom a németet, nyomatom orrba-szájba, de még közel sem olyan,mint szeretném. Kifejezetten németországban élőktől várnék választ, mert ahány ország,annyi szokás.
2013. júl. 10. 01:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Én csak olyan helyre adnék be ilyen kicsi gyereket, ahol az óvónő anyanyelvi szinten beszél németül, mert a gyerekek nagyon fogékonyak. Az angol még, ok, de a magyart biztos nem igazán keresik Németországban, mint oviban tanítandó nyelvet.
2013. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!