Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esély így asszisztensként...

Van esély így asszisztensként elhelyezkedni? (részlek lent)

Figyelt kérdés
Egy vállalkozást vezetek évek óta, szóval nincs asszisztensi tapasztalatom (leszámítva egy kötelező szakmai gyakorlatot). Diplomám, szaknyelvi nyelvvizsgám van, tudok vakon gépírni, word, excel stb tudás is van. Most pénzügyi-számviteli képzésre járok-gondoltam, növelné az esélyeket... A gyakorlaat hiánya mellett még az is lehet, hogy probléma, hogy a harmincas éveim elején járok...
2013. jan. 12. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló háttérrel nyertem el egy asszisztensi állást pénzintézetnél néhány hónapja.

A vállalkozás során felgyűlt tapasztalatokat beforgattam az interjún, mint pozitív tapasztalatot. (Munka optimalizálása, ügyfélkezelés, helyzetfelismerés, terhelhetőség, "érzéketlenség" - azaz nem veszem a lelkemre, ha beszólnak). Minden másra azt mondtam, hogy ha esetleg nem is értek hozzá, adjanak pár órát ismerkedni a programmal és meg fogom tanulni elég gyorsan.

Felvettek, kifejezetten jó feltételekkel.


Milyen diplomád van és melyik szektorban szeretnél asszisztensként elhelyezkedni?

2013. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van esélyed, de ezen a szinten nagyon sok szerepet játszik a személyes fellépés, szimpátia - mivel borzasztó sokan jelentkeznek. A 30-as évek eleje szerintem nem gond, egyre többen jönnek rá, hogy a helyes kis 20-as lányok ugyan nagyon dekoratívak, esetleg egyéb szolgáltatásokat is nyújtanak, de az üzletet, azt nem viszik előre. Mondjuk számíthatsz olyan kérdésekre, hogy cégvezetőként miért éppen az asszisztenciában próbálod megvalósítani önmagad, és hogyan fogsz elfogadni másoktól utasításokat, miközben évekig nem volt főnököd.
2013. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is inkább 30-tól indulnak az asszisztensek. Nemrég az egyik idősebb asszisztens utódját mutatták be, én csodálkozva ránéztem, hogy miért menesztik? Mosolyogva mondta, hogy dehogy menesztik, elérte a nyugdíjkorhatárt és egyszerűen saját döntés alapján nyugdíjba megy. Ő huszonvalahány éve dolgozott ott.


Ha jobban belegondolok, több nálunk a 40-60 közötti asszisztens, mint a fiatalabbak. 25-30 közötti csak kettő jut eszembe, mellé kb. 10 40-60 év közötti.

2013. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!