Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szokása az embereknek a...

Miért szokása az embereknek a fórumokon összeveszniük?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, valaki feltesz egy kérdést általánosan (tegyük fel, hogy tényleg értelmes dolgot kérdez!), hogy A vagy a B legyen-e, a válaszolók:

A) össze-vissza írogatnak, a kérdés megfogalmazását kritizálják, majd egymást, hogy ki mennyire korlátolt a válaszadók között, de egyáltalán nem mondják ki h A vagy B (azaz a főkérdésre vonatkozóan). Aztán jól összevesznek, lassan anyázásig fajul a dolog, de még egy válasz nem olvasható a kérdésre. Végül minden annyiban marad.

B) amikor jönnek a válaszok, mintha csoda történne, és akkor jön pár ember, és lepontozza a válaszokat 0% hasznosságot hozva. Aztán ebből lesz a veszekedés, egymás "ölése", és persze innentől a szokásos kör.

C) ezek kombinációja.

Tovább folytatnám a kérdést: Miért kell itt beszólogatni másoknak? Miért kell szándékosan idegesíteni másokat, mert sokszor kizárólag arra megy ki a játék, hogy "csakazértis" felidegesíthesse a másikat. Miért kell ezt?

Újabb felvetés: lehetne-e erre a kérdéssorra veszekedés (vagy esetleg más kérdésekre), gúnyolódás, beszólogatás és lepontozások nélkül válaszolni, hogy miért csinálják ezt páran?....

Van egy feltevésem: itt élik ki magukat azok, akik máshol nem tudják kiadni a keserűséget és marakodást. Persze, simán lehet más is a háttérben. (labda feldobva :D)

Tehát: volt-e már olyan, hogy Te szóltál be másoknak, miért, volt-e a környezetedben olyan ok, hogy ki kellett valahol tölteni a mérget stb.?

...én így szoktam) nem számolgatok, ha valaki csak hajtja a butaságot, ott hagyom, hajtogassa csak, amig meg nem unja. Ha provokál, akkor nem idegesítem fel magam (mert ezt akarja), és esetleg 1-2 dolgot javítok, de nem ingerülten. Ha én is ingerült leszek tőle, akkor bezárom a GYK-t és váltok és mással kezdek el foglalkozni. Ha ideges vagyok 1-1 választól, arra gondolok, szegéééény, biztos van problémája, ami miatt ennyire kétségbeesetten próbál másokba belemarni.... Ti?...



2013. júl. 14. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
csak a fusztrált emberek szoktak akik itt élik ki magukat. Nézd meg az én válaszaim mikor akadtam ki? :D max trollkodok egy picit
2013. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vannak olyan kategóriák (pl. politika, vallás), ahol ez elkerülhetetlen, hiszen ott többnyire vélemények vannak, nem tények. Csak sajnos sokan a saját véleményüket tényként kezelik.

A tudomány, vagy egészség kategóriában jóval kevesebb a veszekedés.

2013. júl. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert mindig van egy okosabb ember. Vagy aki annak hiszi magát.
2013. júl. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigieket, kéz ment :)

...tényleg nagyon sokan szólnak bele olyanba, amiről gőzük sincs és okoskodnak, mintha a téma szakemberei lennének. Múltkor kiosztott egy ember a saját vallásomról , hogy milyen az én vallásom, hogy ezt meg ezt lehet de azt vagy azt nem lehet, hogy minek szólok én, ha nem ismerem azt a kultúrát :) mondom ember, én abban élek, az a sajátom :) de ő még folytatta és még hogy milyen stílusban... erről beszélek.. tényleg a vallás és a politika a darázsfészek.

2013. júl. 17. 09:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, ez mindennapos dolog itt. Nekem is rengetegszer nekem esnek azért, mert leírom a véleményemet egy két témával kapcsolatban, viszont én logikusan írom le az egészet, normálisan érvelek, normális stílusban. Legfeljebb egy kis cinikus szurkálódás van a sorok közé rejtve (élőben is sajátosságom sajnos, de figyelek azért mit mondok és kinek), de nem személyeskedek. Múlt héten vallás témában írtam egy választ, és egy vallásos lekezelő stílusban válaszolt nekem, személyeskedett, sértegetett. Nem reagáltam rá, pedig tudtam volna mit, de sajnos úgy éreztem, szellemi képességekben nem vagyunk egy szinten, és nem azért, mert ő okosabb nálam... :D. Ezért felesleges lett volna vitatkozni, ő erre várt, ezt akarta, szerette volna elérni. Benézte, nem válaszoltam neki már, így nem szereztem neki kellemes napot. Mellesleg, csak zárójelben megjegyzem, amit akkor oda írtam, az a válaszom 96%-os értékelésű, amit ő válaszolt, 12%-os...


Egyébként viccelődni, trollkodni én is szoktam itt, de csak azért, mert buta kérdésre nem tudok normálist választ adni. Senkibe nem kötöttem még itt bele, de a válaszaimmal elértem, hogy nem szándékosan, de valakit megsértettem aki revansot próbált venni.

2013. júl. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na még jó hogy nem én voltam, mert én is ráhagyom az okosokra, te is jól teszed. De tényleg, néha olyan de olyan kérdések vannak!!!! a trollbejegyzés lájkolni való nem lehúzni -mert ahhoz kell intelligencia:D néha fél órákat is lehet röhögni :D

visszatérve a témához: vallástémában millió dolog van - a százalék hasznossága itt nem perdöntő. Ezek CSAK vélemények, ...és mert van a mainstream lepontozó aki mindenkit lepontoz akármirt írnak :D, van a "lepontozom mert nehogymá' jobban tudja nálam" és van aki próbál a saját véleménye szerint pontozni - van az ellentét is, aki mindent felpontoz ugyanilyen okokból. itt messze nem arról szól, hogy hasznos volt-e v sem. pl ha megkérdeznénk, holnap esik-e majd: valaki írná hogy NEM (lehet hogy 10% hasznossága lenne) de a másiknak, aki azt írja hogy igen, annak lehet mondjuk 95% vagy 100% hasznossága- arról, amit senki sem tud - erről beszélek én :D

2013. júl. 17. 12:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszer hozzászóltam egy témához, a lényeg csak annyi, hogy én elleneztem azt a valamit, teljesen normálisan, udvarias hangnemben jegyeztem meg a saját véleményemet, semmiféle cinikus megjegyzést nem tettem, ésszerű elveket dobtam fel. Erre az emberek elkezdtek lehurrogni, olyanokat mondtak rám, hogy értelmetlen vagyok, hogy hülye és ostoba (!), na meg túlzottan régies felfogású, vagy valami hasonló. Kezdetben próbáltam (szintén normális, tisztelettudó hangnemben) védeni az igazamat újabb érvekkel, majd lassacskán rá kellett jönnöm, h az emberek teljesen kiutáltak :DDD végül hagytam őket...

ja és a komment előtt még kb 60 %-om volt, a végére meg 39% :D

2013. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!