Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy az emberekn...

András68 kérdése:

Miért van az, hogy az embereknek nehezükre esik köszönni? Kis falúban lakom, csak akkor köszönnek vissza, ha erélyesebben ráköszönök. (pl. szomszéd)

Figyelt kérdés
2013. márc. 9. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
hülyeségeken jár az eszed...ne foglalkozz másokkal,te se köszönj
2013. márc. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy amúgy nem hallják.
2013. márc. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Én budapesti vagyok, és ahányszor falun járok nem bírom megérteni hogy falun bunkóságnak számít nem köszönni minden járókelőnek...
2013. márc. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Neked miért kell mindenkinek köszönnöd? Én se köszönök mindenkinek, aki szembejön velem, nem ismerem, nem is fogok vele valószínűleg életembe beszélni, ő sem velem, abszolút közömbösek vagyunk egymással szemben. Felőlem pedig üvöltgethetnél nekem, akkor sem köszönnék.
2013. márc. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó.


Azért, ha valaki rád köszön akár utcán, boltban bárhol és nem köszönsz vissza az elég nagy illetlenség. Akár ismered, akár nem. Mondjuk a boltost sem ismered mégis köszöntök egymásnak, pedig nem volna muszáj.


Én is kis faluban lakom és mindenki köszön mindenkinek. Persze azért mert mindenki ismer mindenkit kivétel nélkül.

2013. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy minek mindenkinek köszönni, nekem nincs időm minden járókelőre külön ráköszöngetni stb. A boltos meg csak azért köszön, mert vásárló vagy.
2013. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Ezt elég nehéz megmagyarázni, mert aki köszön, tudja, aki nem, nem fogja megérteni.

Ma elég alaposan megváltoztak a szokások. Erős lett az individualizmus, nemtörődömség, ráadásul az utóbbi időben az uszítás az ellenségeskedésre irányul. Ma jobban sikk leköpni a szembejövőt, mint ráköszönni.

Korábban nagyobb volt az empátia, az igény az ismeretségre (ez az ember természetes állapota, most kiölni próbálják belőle, de nem fog menni).

Kis faluban korábban sokkal kevesebb volt a vándorlás, mindenki mindenkit ismert, mindenről tudtak az emberek. Ismerősök között természetes a köszönés. Nagyobb volt az egymásra utaltság is, mondhatni természetes állapot volt. Nyilván köszönnek a falubeliek, ki tudja, mikor lesz szükség a másikra. Ma ez nem így van.

Ugyanezért volt szokás például erdőben kirándulók találkozásánál a köszönés. Egy fajta (kiránduló), azonos szemlélet (legalább ebben), és ki tudja, nem lesz-e szükség rá. Magas hegyekben ma is lenézik, aki nem köszön. Igaz, oda nem mindenki és minden fajta megy. És ha valami történik az élete múlhat a másik segítésén. Aki nem járt ilyen helyen, fogalma sem lehet róla.

2013. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!