Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nyugati fejlett országokban...

Nyugati fejlett országokban tényleg nem szoktak napi egyszer fürdeni? Olvastam valahol egy cserediákos cikkben. Kinek mi a tapasztalata, aki már járt külföldön?

Figyelt kérdés

2013. júl. 26. 08:18
 1/10 nyers béla válasza:
77%
Igen. Például Bajorországban a heti egyszeri fürdést elegendőnek tartják. Értetlenül nézik azokat akik naponta tisztálkodnak.
2013. júl. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez miért elegendő nekik?
2013. júl. 26. 08:51
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Én a franciákról hallottam egyik ismerősömtől, aki ott volt szakmai gyakorlaton, hogy sokuknál még mindig él az a középkori hagyomány, hogy napi fürdés helyett jó a parfüm is (konkrétan ezért találták ki anno a parfümöt), átlag hetente egyszer fürdenek elég sokan arrafelé.
2013. júl. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2013. júl. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

én mikor egy hétig voltam németo.-ban egész héten egyszer váltottak ruhát, mosógépet nem láttunk, fürödni nem láttuk őket....

Pedig iszonyú gazdag család volt!

2013. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hollófernyiges ***** válasza:

A holland egészségügyi minisztérium szerint az átlagholland naponta 0,61-szer, vagyis durván háromnaponta kétszer zuhanyzik.

[link]

2013. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mustafa33 ***** válasza:
Márai Sándor már 1919-ben csodálkozott ezen. És azzal viccelődött, hogy a franciák azért élnek soká, mert salátákat esznek és nem fürdenek.
2013. júl. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ismerős német házaspárnál az a szokás, hogy a hétköznapokon mosdókesztyűvel lemossák magukat. Vasárnap teleengedik a kádat és 1- 1,5 órát áznak benne. Lesika, majd következő fürdés 1 hét múlva.

Angoltanárnőm pedig, aki Londonban élt egy ideig, úgy tapasztalta, hogy az ismerősei (fiatalok) 2-3 naponta szánják csak rá magukat a zuhanyozásra. A takarítást sem vitték túlzásba...

2013. júl. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Volt nálam 2 hétig német, lány cserediák, a 2 hét alatt 3-szor fürdött, ebből egyszer akkor amikor fürdőbe vitték. Mondjuk ez csak egyvalaki, úgyhogy nem általánosítok.
2013. aug. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De azt nem értem, ez miért jó nekik?
2013. aug. 21. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!