Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki köszön kinek előre?

Ki köszön kinek előre?

Figyelt kérdés

2013. aug. 8. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Fiatal az idősebbnek, férfi a nőnek, rangban lejjebb lévő a felettesnek.
2013. aug. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, ami rendszerint kimarad, pedig a legelső kellene legyen: aki bejön, vagy aki távozik egy helyiségből.

Pl. ha egy öltözőbe belép az edző, akkor ő köszön előre az ott levő gyerekeknek. Ha ugyanezek az emberek a folyosón mennek szembe, akkor a gyermekek köszönnek előre.

2013. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az is egy megoldás, ha az köszön előre, aki előbb észreveszi a másikat! És valóban: aki érkezik az köszönjön előre az ott lévőknek, mindenkinek. Engem például 35 éves nőként sért, ha beállít vidéken a 72 éves szomszédasszony és édesanyámnak fennhangon köszön, hogy "Jó napot kívánok, M.!" Nekem viszont nem köszön és amikor én ennek ellenére "Jó napot kívánokkal" köszöntöm, akkor ő odavágja, hogy "Szevasz". :D Megjegyzem, kb. 25 éves voltam, amikor megismertem az illetőt, mindig ilyen volt letegezett stb. Azóta én már nem hiszek abban, hogy bizonyos emberek elvárhatják, hogy a másik köszönjön nekik előre, mert ők idősebbek stb., mert mindig lesznek olyan tuskók, akik ezzel visszaélnek.
2013. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!