Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem köszön vissza?...

Miért nem köszön vissza? Vagy, ha előre engedem, miért nem mondja, köszönöm? (Ilyenkor szoktam mondani még neki: Szívesen)

Figyelt kérdés

Ha valaki azt mondja a másiknak, hogy "Jó napot Kívánok"

a másik miért nem köszön vissza?

Vagy lehet, hogy a hallgatás az azt jelenti nála, hogy magának is?

Én még az ismeretlennek is visszaköszönök, az nekem semmi fáradságomba nem kerül!



2013. máj. 2. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Süket

2. Nem ismeri az illemet.

3. Bunkó

4. Baja van Veled

5. Néma

6. Beképzelt

2013. máj. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
7.Sötét
2013. máj. 2. 23:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezen én is elgondolkoztam már. Pl. van akit a lakókörnyezetemből látásból ismerek. Hetente kétszer minimum elmegyünk egymás mellett, de nyáron amikor gyakrabban megyünk le, akkor többször is összefutunk, aztán amikor a kapuban találkoztunk, megtartottam neki az ajtót és jó reggelt kívántam neki, csak bámult bele a képembe. De volt még pár hasonló eset, szóval nem idegeneket szólítok le az utcán, csak akikkel tényleg rendszeresen találkozom azoknak szoktam köszönni. Sokan vissza is köszönnek és megyünk tovább a dolgunkra, de vannak, akik nem képesek visszaböffenteni semmit.
2013. máj. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem pl. a szomszédom is ilyen, (bár nem a szomszédom tulajdonképpen, mert az illető, aki örökölte az ingatlant, egy valami ember félét költöztetett be oda

na szóval látom, hogy jön-megy, ajtót zár, biciklir fel, hát köszönök neki: Jó napot kívánok!

Semmi válasz, mintha a kerítésnek mondtam volna.

Azután ez többször megtörtént.

Egyszer, amikor idegesebb kedvem volt, megkérdeztem tőle:

Mondja, ki maga, az új szomszéd? -Ja, hát a barátja az Imrének. mondja ő erre.

-És mondja, miért nem tud visszaköszönni, ha valaki magára köszön, nagy nehézségbe esik?

Zavartan hebegett, mire mondtam: Na, akkor viszlát!

Csodák csodája, válaszolt: Viszlát


Legközelebb látom, jön ki a bringáján. Mire odaér hozzám, megint nem köszönt.

Na erről ennyit, mondtam, magamban, de azért fel nem foghatom, hogy lehet ilyen sötét.

Talán annyira félénk, hogy nem mer köszönni?

2013. máj. 5. 23:16
 5/5 A kérdező kommentje:

sajnos az emberek nagyon bizalmatlanok, főleg azzal,akit közvetlenül nem ismernek. Félnek mindentől, hátha kirabolják, megverik, stb...

Régen még az idegeneknek is köszöntek azok a lakók, akik helyben voltak, és természetesen az idegen is visszaköszönt, vagy már előre köszönt, vidéken volt ez leginkább megfigyelhető.

Sajnos ez a tiszteletre méltó szokás kihalóban van, sajnos azt mondhatom, hogy van, ahol a becsülettel együtt.....

Alapvető illem szabályokat nem tartanak be...

A jó kis 21. század....

2013. máj. 5. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!