Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti a szelektíven gyűjthető...

Szilvi & Argos kérdése:

Ti a szelektíven gyűjthető hulladékokat kimossátok, vagy inkább a kommunális szemétbe dobjátok, mint korábban?

Figyelt kérdés

Este meghozták a szelektív kukákat. Ebben csak az a ciki, hogy MINDENT el kellene mosni, mielőtt belerakom: pudingos és joghurtos poharakat, a futár által hozott ebéd műanyag tálkáit, konzerveket, stb-stb...nem elég öblíteni, hiszen, akkor benne marad a joghurt, zsíros pörkölt...mosószerrel kell elmosni...ezáltal a vízszámla alaposan megemelkedne Vajon mi okoz nagyobb környezetterhelést: a vízfogyasztás növekedése, vagy a nem-szelektív hulladékgyűjtés?

Ti is mindent elmostok? Hogy csináljátok?

Én nem tudom, mit csináljak...a tejest el fogom öblíteni, meg a vegyszeres flakonokat...de a napi szinten fogyasztott tejfölöst-joghurtost-pudingost-vajasat-konzervet szerintem tuti, hogy a kommunális kukába dobom, ahogy eddig is...szelektív ide vagy oda...rohadt magas vízszámla lenne...így is magas

Tényleg borzalmas, hogy milyen a szelektív szigetek környéke...nem tudom, külföldön nyugatra ez hogy van az EU-ban??? Az ottani társadalmak talán már érettek erre, de a magyar ember még nem. A hajléktalanok, nincstelenek BÁRMIT megnéznek, amiből pénzt remélnek. Már a bringával vagy a kutyával lassan semerre sem lehet menni, mert MINDENHOL üvegek vannak...

Szerintem ez úgy érné meg, hogy a "nagyok" nagy tételben mosnák el őket gyűjtés után, vagy magát a szemetet válogatnák szét RENDESEN



2013. aug. 9. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Nehogy már én mosogassak, és a hulladék hasznát meg ők zsebelik be.
2013. aug. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, nyugaton erre érettebbek, ők szó nélkül elmossák. Lásd első válaszolót..még arra is smucig, hogy azt a pár forintot ami a szemétből összejönne (ami nem) ne áldozza oda. Az újrahasznosító üzemekben újrakészült termékeket csinálnak, tehát ha egyszer kidobsz egy tejesesflakont, az lehet, hogy visszaköszön egy újabb palackban.


Ez a baj az emberekkel... Rinyál mindenki, hogy tenni kell a környezetért valamit, de egy frapáns idézettel a facebookra le is tudták a kötelességüket, ahelyett, hogy csinálnának valamit.


U.i.: az állóvizes mosogatás, és csak folyóvízzel öblítés, még mindig olcsóbb. :)

2013. aug. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Én állóvízben mosogatok eleve,legutoljára ezeket a szemeteket.Nem teszem a szárítóra,mert eleve nem fordítok rá túl nagy gondot,csak úgy nagyjából.Vizesen megy egy ócska reklámszatyorba.Egyébként nem is mosogatok el mindent,csak ami ételmaradékos vagy ragacs.
2013. aug. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egyébként nyugaton úgy van,hogy a komposztálható hulladékot is gyűjtik és külön a veszélyes hulladékot is, de ezeket alkalmas edényekben és úgy, hogy mondjuk,ha lakótelepen van, akkor háztömbönként egy zárható,és a lépcsőház kulcsával nyitható mellépképületben,ami,mivel mindennap ürítik, és a ház takarításával együtt takarítják-nem koszos és nem büdös.(svédország)
2013. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Valahol láttam egyszer egy elég alapos tájékoztató táblát a szelektív hulladékgyűjtő sziget mellett, amelyre tételesen le volt írva, hogy mit hogy. Azon az szerepelt, hogy ne dobjunk bele ERŐSEN szennyezett dolgokat, amiből én arra következtetek, hogy kis mértékben szennyezettet (tehát olyat, amit csak elöblítek, de nem mosok el vegyszerrel) bele lehet dobni.
2013. aug. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mosom el, hanem forró vízzel elöblítem. A kosz jó része eltűnik. Vegyszereset kell alaposabban kiöblíteni.
2013. aug. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért, egyébként nem szoktál mosogatni? Én a "saját" szelektív kukáink előtt is elmostam a műanyagokat, és amikor összegyűlt egy szatyornyi, ment a gyűjtőszigetre. Semmivel nem kerül többe elmosnom egy joghurtos poharat és egy tányért, mint csak a tányért.
2013. aug. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

A tejfölös és tejes dobozkát már kiöblítettem :D


Egyébként tényleg kíváncsi lennék arra, hogy a több vízhasználat, vagy a nem-szelektíven gyűjtött hulladék okoz-e nagyobb környezetterhelést...


A chips-es zacsikat tényleg nem lehet szelektívbe rakni? Többektől azt hallottam, hogy mivel olajosak-zsírosak, nem mehet bele...ugyebár ezt írja is a tájékoztató.

Hülye szomszédom meg a kristálycukor kiürített papírzacskóját kivette a szelektívből, mert "nincs feltüntetve a tartályon", hogy az is mehet bele :O mondom ott van, hogy PAPÍR :D

2013. aug. 10. 15:09
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
Akkor is azt mondom, hogy egy rakás pénzt bezsebelnek a hulladékgyűjtők, és még én fizessem a mosogatás után a víz, csatornadíjat?
2013. aug. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem is a plusz költség miatt visszás kicsit az egész
2013. aug. 12. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!