Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy kertes házban lakunk...

Lili0215 kérdése:

Egy kertes házban lakunk albérletben; tudni szeretném, hogy a kommunális adó tulajdonképpen mit is takar és hogy ezt nekünk vagy a ház tulajdonosának, azaz a bérbe adónak kell fizetnie?

Figyelt kérdés
albérlet
2013. febr. 28. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Szemétdíj, azt takarja, hogy hetente jön a kukásautó és elviszi a szemetet a háztól. Mivel ti szemeteltek....
2013. febr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Az adó alanya a tulajdonos, de megállapodás kérdése, hogy ki fizeti.

Alapból a tulaj kapja a felszólítást és a csekket.

A "kommunális adó"-nak meg semmi háttere nincs egy bevétel az önkormányzat számára, mindegy mi a neve!

A szemétszállításhoz meg nem sok köze van, mert azért -mint szolgáltatásért- külön szoktak számlázni.

2013. febr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bevétel az önkormányzatnak...egyébként lehetne úgy is írni,hogy ingatlan adó mert lényegébe az!

Nekünk ez évi 19000 ft volt (2 részletbe) eddig ha úgy nézzük a szemétszállítás is benne volt mert az önkormányzat átvállalta,de most január 1-től ez a kedvezmény megszűnt és nem boldogan,de várjuk jövőhónapba a szemétszállításról a csekket és remélhetőleg sokkot se kapunk...

Egyébként a kommunális adó a ház vagy lakás méretétől függ és van önkormányzat ahol m2 kedvezményt adnak gyerekekre és ha szerencsés az ember pont úgy fog kijönni,hogy alsóbb sávba essen és kevesebbet fizessen.

Érthetőbben fogalmazva:

A kommunális adó magánszemélyek által, a helyi önkormányzat részére fizetendő adónem, mely az illetékességi területen birtokolt ingatlanért, vagy ingatlan tulajdonjogáért cserébe fizetendő.

Elvileg a tulajdonosnak kell fizetnie,de mint írták megegyezés kérdése...meg simán mondhatja a tulaj,hogy te laksz ott fizesd ki,ha nem fizeted mehetsz...te simán ki fogod fizetni ha nem akarsz cuccolni...hát ennyi

2013. febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A tulaj azt mondja hogy a szemétszállítási díj... de én is olyasmit olvastam a neten, hogy valami féle adó.... patt helyzet... :(
2013. febr. 28. 16:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez neve egy adónak . Ennek fejében az önkörmányzatokon múlik,hogy beszámitanak e valamit érte.Ha nem,akkor sem lehet reklamálni,csak fizetni.
2013. febr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

"A tulaj azt mondja hogy a szemétszállítási díj..."


A tulaj azt mond amit akar, neked nem muszáj elhinni!

A "szemétszállítási díjat" sehol nem nevezik kommunális adónak!

Az lehet, -amit már előbb is leírtak- hogy a kommunális adó fejében nem kell a szemétszállításért fizetni.

De ettől még a kommunális adó az ADÓ,(nem szemétszállítási díj) és behajtható!

2013. febr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Van szemét díj és kommunális adó két külön dolog.Akinek ingatlana van annak kell ilyet fizetni nekem kb 2500 forint fél évre.Nem lakom a házban mégis fizetni kell.Szerintem nem neked hanem a tulajnak kellene ezt fizetni.De ha ez pl kombinálva van a szemétdíjjal akkor nem tudom mi a helyzet.
2013. febr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, csak honnan tudhatom meg, hogy mennyi a külön szemét díj?
2013. márc. 1. 09:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a kommunális adó tartalmazza a szemétszállítás díját is, soha életemben nem fizettem külön szemétszállítási díjat. A legjobb ha felhívod az önkormányzatot és megkérdezed, hogy az adott településen mit tartalmaz.
2013. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

kérdezd meg,

mert nálunk pl. külön van a két díj

2013. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!