Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A mostani generációnak az...

A mostani generációnak az egyik rétege miért ír interneten botrányosan helytelenül, tele helyesírási hibákkal?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy az interneten (youtube, GYK, facebok stb) a mostani generációnak van 1 rétege (tehát nem mind ilyen), kb 8-tól 16 éves korig, akik BOTRÁNYOSAN helytelenül írnak, és sokszor direkt.


Csak pár példa:

wagyok, hejes, juk, mien, mijen, oan, ojan, ojjan, xeretni, ygen, welem, wellem, mijjért, hüje, hüjje, anjád, annja, huggom, ötsém, ceretem, xerintem, wolt


stb stb stb


Nem csak hogy esztétikailag baromi csúnya, de rendkívül helytelen is. Én el nem hiszem, hogy ezek a valóságban is így írnak, amikor a helyesírás a legalapvetőbb dolgok egyike. 8-16 év közöttiekről van szó. Vannak olyanok akik idősebbek, de az azért ritka.

Miért lett a mai generáció EGYIK RÉTEGÉNEK divat az igénytelen, gyatra, hányingert keltő "helyes"írás ? Mire jó ez?


Aztán jön a kifogás, hogy "telefonon gyorsabb v helyett w-t írni". Hát nem tudom, de én nem sajnálom rá azt a 2 másodpercet, míg v-t írok.

Vagy csak engem idegesít ez? Mire jó ez?


Én tényleg nem akarom elhinni, hogy a valóságban is így írnak.



2013. aug. 16. 21:17
 1/9 A kérdező kommentje:
És sokszor nem is azért, mert nem tudják, hanem direkt.
2013. aug. 16. 21:19
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolom idióta divathóbort, nem az igényesség érdekli őket, hanem a haverjaiktól átveszik, rájuk ragad, gondolom menőnek, jópofának vagy aranyosnak tartják, ha meg valaki rájuk szól, előadják a sértődöttet. Remélhetőleg kinövik.
2013. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"kb 8-tól 16 éves korig"


Az a helyzet, hogy nem csak ez a korosztály. (Hanem sokkal idősebbek is. Láttam már 40-50 éves embereket is így írni.)

De bárki gépelhet el valamit.

2013. aug. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*A "w" meg szerintem kezd eltűnni. Legalábbis már rég láttam.
2013. aug. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább azért, mert a haverjaik is ezt csinálják, ilyen idősen meg kb. ha a barátod a kútba ugrik, te is ugrasz utána. Ez náluk a menő, de általában kinövik őket.

Aztán persze vannak azok a felnőttek, akik még mindig nem voltak képesek megtanulni helyesen írni, attól nekem is feláll a hátamon a szőr. Sajnos mintha egyre kevésbé lenne az embereknek fontos, hogy jól tudjanak írni a SAJÁT anyanyelvükön.

2013. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
kis humor [link]
2013. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sok oka van:

-azt hiszik, hogy azzal lesznek különlegesek, menők stb., ha megkülönböztetett helyesírással írnak - teljesen felszínesek és idióták, ráadásul teljesen megnehezítik az írásuk értelmezését, és még ők vannak felháborodva, ha megírod nekik, hogy írjanak már magyarul :)

-sz.rnak bele a helyesírásba, mert helyesen írni ciki szerintük (úgy, mint kb. minden, ami arra utal, hogy vki jól tanul, és nemcsak facebookozni jár be a suliba)

-egy csomóan rászoktak az msn-es/SMS-es szlengbe, és ezzel is takaróznak, mert: jaj, hát annyi mindent kell bezsúfolni 60 karakterbe (bár mondjuk ez ki van lőve most, mert a legtöbb telefon már több karaktert engedélyez)... meg olyan fontos a drága életükben az az 1 mp, amíg ilyen helyett ijent írnak, nyilván... vagy amíg a telefonon a v-t megtalálják w helyett. Jó munkához idő kell, ezek meg türelmetlenek, trehányok és buták, mint a segg.


Egyébként sajnos, hiába mondják, hogy jaj, hát nem vagyok hülye, suliban nem így írok ám, ez igenis megmutatkozik az írásokon. Anno 3-an voltunk magyarérettségin, akiktől nem kellett pontot levonni helyesírásért (pedig nekem is volt 1-2 hibám) - ez elég elszomorító, főleg, hogy mi még nem is írtunk ennyire rosszul sztem, mint ezeke a cijjabéjbe-típusú emberkék. Öcsém osztályában volt srác, aki a tetsziket egy c-vel írta pl., és még sorolhatnám.

2013. aug. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. vagyok: utolsó mondathoz hozzátenném, hogy dolgozatban :).
2013. aug. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is szemet szúrt és nagyon ellene vagyok. Minap tanúja lehettem mikor valaki a "200"-at leírta így: 200-áz. Azt hittem felakasztom magam.
2013. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!