Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire normális viselkedés (és gondolkodás)?!

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, és gondolom tudjátok, hogy a vasbeton elég szépen elvezeti a hangokat, rezgéseket, akár 3-4 emelettel odébb is, pláne ha még fúrnak...


Szóval: felettünk egy öregasszony lakik a 4-8 éves unokáival, akik szinte egész nap futkároznak a lakásban. Van egy kis szünet, de 3-4-5 percenként szinte mindég hallani a dübörgést és néha egy gyerek kiabálását is.


Egyértelmű, hogy a felettünk lakó öreg neveletlen gyerekei nem bírnak magukkal.


Szóltam anyámnak, ő meg leugatott ilyen dumával, hogy én felnőtt ember vagyok, ők meg még csak gyerekek, hát hogyne rohangálnának, velünk is ugyanez volt, amikor gyerekek voltunk... erre kb. az állam leesett. :D Kijelentette, hogy "SENKI sem szólhat nekik, MERT ott gyerekek vannak és valószínűleg azok futkároznak. A 4-8 éves gyerekek meg még tisztában sincsenek azzal, hogy mit tesznek."


Ez szép. És hiába vágtam rá rögötn, hogy pont ezért vannak a szülők/nagyszülők/NEVELŐK, hogy féken tartsák a kis pszichopatákat. Levigyék őket a játszótérre, ott futkározzanak, ne a MÁSIK LAKÓT ZAVARJÁK. Merthogy ha valaki a saját családját zavarja, az oké, ott majd elintézik egymás között. De hogy még a többi lakót is, az már kicsit több a soknál.


Erre meg azzal vágott vissza, hogy én csak egy "szívességi lakáshasználó" vagyok, szerezzek pénzt és költözzek el, vagy menjek a híd alá, ott nem fog zavarni semmi, max. a vonat meg a villamos... :D


Apámnak is hiába mondom, ő is csak annyit tud hozzámvágni, hogy "kényszerképzeteim" vannak. -.-


És HIÁBA akadok ki, HIÁBA szólok nekik, engem hordanak le, elküldenek a híd alá és kutyába se vesznek.


Az meg nem megoldás, hogy vegyek fel fejhallgatót/füldugót, mert 1: érzékeny a fülem, könnyen begyullad, 2: nem normális, egyszerűen nem életszerű dolog az, hogy valaki "elbújik" ilyen apró dolgok elől is. Csak ugye tenni semmit sem tudok, mert akkor én leszek a beteg, kényszerképzetes skizofrén bolond, akit el kell zárni...


Egész nap meg nem lehetek máshol, járok dolgozni, járok emberek közé, még sportolok is heti 4-5 x 1-2 óra rendszerességgel. Pszichológushoz is mi a fenének mennék el ilyen tyúkszaros problémával? Kijelentené, hogy semmit sem tudok tenni és max. elküldene egy gyógyszerészhez... és mégis... ki az a bolond, aki képes lenne ilyen probléma/ák miatt pszichés xarokkal tönkretenni a veséit, a gyomrát és az agyát?



2013. aug. 18. 19:55
 1/7 A kérdező kommentje:

Szóval, röviden: felmenni szólni nem tudok, mert a vénasszonynak nincs ki a 4 kereke. Már többször szóltak a szüleim is neki más miatt, pl. hogy a virágait, amiket kilógat az erkélyéről normálisan öntözze, mert szó szerint ÖMLIK a víz a fejünkre, az erkélyre, a biciklikre, rozsdásodnak a dolgok, stb. Még voltak olyan rendesek és azt is ajánlották ennek, hogy rakjon a virágok alá egy pár 100 forintos műanyag tálcát, mert ha az meg is telik vízzel, a virágok vissza tudják szívni... konkrét virágnevelési tanácsokat adtak neki, de ez meg csak visszavágott egy olyannal a szüleimnek, hogy vegyenek "ereszt/párkány" és szereltessék fel, ami össz. kb. 40-50k HuF.


Szóval semmibe veszi a jótanácsokat, magasról tesz a fejünkre, a szüleimére, képtelen az unokáit megnevelni és kifárasztani, szóval gyakorlatilag DUPLÁN szívjunk azért, mert képtelen betartani az együttélés szabályait és semmibe veszi a lakókat.


Az meg már megint más kérdés, hogy mi is a felelősségvállalás, a FELELŐSSÉG... mert az egyértelmű, hogy ezt a szót még távolról sem ismeri.


Ja és azt csak mellékesen fűzném hozzá, hogy egy roma kisebbségiről van szó.

2013. aug. 18. 20:19
 2/7 A kérdező kommentje:

Kicsit hosszú lett, de ha elolvastad és van normális tanácsod, ezer kösz, én nem tudok semmit tenni és sajnos pont a fejem feletti szobában történik mindez... teljesen kikészít idegileg.


21/l

2013. aug. 18. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek olyanok, hogy szaladgálnak, ezzel tényleg nem lehet mit csinálni. Van gyerekem, úgyhogy tudom. Mi szerencsére családi házban lakunk, így nem gond a szaladgálás, de azzal tényleg nem lehet mit csinálni. Egy 4 éves még nem tud nyugton ülni, hiába akármilyen jól nevelt. (Egy 8 éves már talán, ez határeset.)


Az idegesítő, bunkó szomszéddal szintén nem igazán lehet mit csinálni. Én a helyedben a virágöntözéses problémát úgy oldanám meg, hogy adnék neki ilyen alátéteket, hogy még venni se kelljen. A bunkó emberekkel sajnos nem sok mindent lehet kezdeni, szólhatsz a közös képviselőnek vagy megpróbálkozhatsz feljelentéssel, de nem biztos, hogy érdemes.


Sajnos azt kell mondjam, hogy szerintem erre a problémára az egyetlen működőképes megoldás az elköltözés lenne, de ez gondolom, szóba se jöhet. Szóval a gyerekek viselkedése normális, a bunkó nénié nem, a te kiborulásod pedig jogos, de akkor sem hiszem, hogy túl sok mindent lehetne kezdeni a helyzettel.

2013. aug. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem is a gyerekekre haragszom, hanem arra, akinek vállalnia KÉNE értük a felelősséget. Gyakorlatilag miatta nem tudnak nyugodtan ellenni a lakásukban más lakók. Már a felette lévő emberke is szólt neki, de semmi haszna...


Zsarukat baromság és képtelenség lenne ilyen miatt kihívni. Még arra is nehezen mennek ki, ha valaki elkezdi dörömböltetni a hifit és a fél lakótelep hallja a nagy mulatozást.


Végül is, az egyetlen megoldás csak az, hogy ugyanazt adjuk vissza neki, amit ő csinál a többi lakóval. Vissza kell dörömbölni neki, aztán vagy megunja és végre megneveli/kifárasztja/leviszi játszótérre a gyerekeit vagy így járt.


Mégis mit tudna tenni? Ugyanazt, mint mi. Szenvedni meg lejönni nyavalyogni és tovább csinálni azt, amit eddig, de hát az nem lenne nagy változás. :)


De mondjuk én pont nem ilyen vagyok, szóval még ez sem játszik... ezért készít ki. Hihetetlen, hogy milyen emberek vannak. Mert ha családon belül vannak gondjaik, azt intézzék el egymás között, de hogy más lakókat is zavarjanak ezzel...


És a legrosszabb az egészben, hogy lakik egy szobában velem a testvérem, ő úgy néz ki, nem annyira érzékeny ezekre a külső ingerekre, mint én, mert bármennyiszer van dobogás, csak azt tudja szajkózni, mint az apám, hogy "kényszerképzeteim vannak és gyógyszer kéne nekem". :DDDDd


Talán még egy nagyon érzékeny hang -és rezgésrögzítő játszik, ami elég körülményes dolog lenne és kétlem, hogy megérné.


Szétcsapatni a kis fejét sem lehetne, mert van mellette egy személyőr, így meg pláne nyeregben érzi magát. Meg hát ugye öreg és bolond is, úgyhogy...


Egyszerűen nehéz. Se tanulni, se olvasni, se netezni nem lehet itt nyugodtan, gyakorlatilag egyedül akkor van csönd, ha nincs itthon az ember, vagy filmet néz/játszik, stb. de sokszor még akkor is hallani ezt a retkes rohangálást.


És még engem küld el a családom is (!) gyógyszerészhez meg a híd alá (!!!).


De hogy ilyen helyzetben ki más van még rajtam kívül, azt nem tudom. :D Jó, szélsőséges hülyeségek, mint hogy afrikában éheznek, az oké, de az ennyi. Ekkora pszichés teher alatt, nem tudom hányan vannak még, ahol "kitörni" se tud az ember, egyszerűen csak tehetetlenül szenved. És tudja, ha gyógyszereket választaná és zombivá válna, annak később látná kárát vagy a veséje vagy az agya. Vagy mindkettő.

2013. aug. 18. 20:53
 5/7 A kérdező kommentje:

És ez sem egy olyan dolog hogy "állj ki magadért", mert nincs mire fel. Nem lehet egyszerűen...


Undorító milyen emberek vannak b*sszameg. Köcsög, aki hagyja magát még ilyen apró dolgokban is.


Szánalmas.

2013. aug. 18. 22:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Füldugót próbáltál már? Amikor Balatonon nyaraltunk és a majdnem szomszédaink egész éjjel nyomatták az eletronikus zenét olyan hangerővel, hogy az egész környék nem tudott aludni, mi azt használtunk. Nem teszi teljesen hallhatatlanná a zajokat, de olyan szintre tompítja, hogy borzasztó ricsajban is tudsz aludni.

Én is nagyon érzékeny vagyok egyébként az ilyesmire, mégis használt, szóval tudom ajánlani. Kb. 100 ft egy pár füldugó, gyógyszertárban lehet kapni.

2013. aug. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem könnyű feladat, de megoldható. Mindig van esély. Először is nyugodj le, ilyen lelkiállapotban nem tudsz tisztán gondolkodni, elborult az agyad. Menj le a parkba, vagy ahol csend van, tényleg csend. Ha teheted menj falura rokonokhoz ilyesmi, de nembiztos összejön a munkád miatt. Menj egy nyugis helyre, és gondolkozz, tisztítsd ki a fejed. Gondold el életed hátralevő részét, mit szeretnél még tenni. Ezek az óriási célok mellett nézd meg, milyen semmiség ez. Nehéz, tudom biztosra, de ha többet nem zavartatod magad a csendháborítás miatt, a nyanya is el fog gondolkozni, mi történt?(akármilyen gyagyás). Légy erős, kibírod. Hiszek benned.
2013. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!