Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Baj, ha ezt csinálom fórumolda...

Baj, ha ezt csinálom fórumoldalakon privát üzenetben?

Figyelt kérdés

Ha van mondjuk egy adott témával foglalkozó oldal (pl. meteorológiával, vagy akármivel) és van fórum, meg privát üzenet küldési lehetőség.

Ott én időnként privát üzeneteket írok az embereknek, beszélgetni próbálok velük üzenetekben. Szerintetek baj, ha nem csak az oldal témájával kapcsolatosan írok az üzenetben, hanem ismerkedni is próbálok mellette, róla is kérdezgetek időnként?

Mit gondolnátok rólam ilyen esetben, a másiknak a helyében?


2013. aug. 31. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez függ a leveled stílusától és az írás okától, plusz a kedvemtől is :) De egyébként szerintem ezt úgy lehet kivitelezni jól, hogy először csak egy témáról (amiről szól a fórum, amihez ért, stb) kérdezed, beszéltek, és a reakciójából már tudsz következtetni arra, hogy vevő-e arra, hogy beszélgessetek hosszabban is, vagy csak tőmondatokban válaszolgat és nincs kedve.
2013. aug. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a magam részéről nem igazán szeretem, ha tematikus oldalon úgy írnak rám, mintha chaten lennék, és csak ismerkedni akar, főleg ha vki éppen unatkozik, mert nem azért vagyok ott. Az más kérdés, ha témába vágó dolgokról kezdünk el beszélni, és abból kialakul vmi. Tehát ebben az esetben, ha nem túl tolakodó a stílusod, nem lenne vészes. De mindenképpen témába vágó dologgal kezdj, és főleg ne "mi a neved, korod, merre laksz" típusú chates izékkel.
2013. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értünk az alatt, hogy "baj".

Ha az adott oldal szabályait nem szeged meg, gondolok itt arra, hogy nem küldessz kéretlen reklámokat, akkor nem.

Ha viszont a címzettek szemszögéből nézzük, akkor engem például zavarna, ha valaki indokolatlanul irohatna, olyan témákról amiben én nem vagyok érdekelt.

2013. szept. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!