Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ajtónyitás megtanítása egy...

Ajtónyitás megtanítása egy 55évessel?

Figyelt kérdés

Na a helyzet a következő:


26F vagyok. Adott egy ajtó +szoba és adott a saját privát vagy magánszférám. Na most a család 90%-a megérti és hajlandó kopogni rajta ha be akar jönni, azaz nem nyitnak rám. Csak úgy jönnek be ha azt mondom hogy be lehet.


A drága-jó apám viszont ezt nem fogja fel, ő bárhová be akar menni bármikor, bármilyen helyzetben, ezért ő gyakorlatilag ajtóstul ront be bárhová. Na most erre az esetre kitaláltam hogy ha nem ért a szép szóból akkor bezárom az ajtót. Ezt is elfogadták a többiek, megjegyzem a tesómék is zárják mert logikus hogy a barátjával előfordul olyan helyzet hogy zárni kell.


Apuka ilyen esetben sem kopog hanem rányit az ajtóra ami ugye zárva van. Ekkor nem az történik hogy kopog vagy szól, ahogyan a legtöbb értelmesen nevelt ember szokott, hanem ököllel veri az ajtót. Mire felállok a bármi mellől és odaballagok hogy kinyissam és megkérdezzem mit akar, már másodszorra veri az ajtót. Ez hosszútávon félő hogy kárt okoz az ajtómban ami nem egy olcsó darab.


Tehát jöhetnek a tanácsok, ötletek praktikák, amivel egy 55éves begyepesedett f*szfejt meglehet tanítani arra hogyan kezeljen egy zárt ajtót, abban az esetben ha én bent vagyok.


Bármilyen megoldás érdekel. Előköszi (:



2012. dec. 5. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Apudat te nem fogod tudni megváltoztatni, valószínűleg az "én házamban én vagyok az úr" elv alapján nevelkedett, és otthon is ezt alkalmazza a gyerekeivel szemben. Majd ha már a saját lakásodban laksz, ott biztosan rá tudod venni, hogy a te szabályaidat tartsa be. Ha anyukáddal nem ilyen basáskodó módon viselkedik, és ő tud hatni rá, esetleg ő megkérhetné, hogy amíg a kicsi fiuknak nem telik külön otthonra, addig hadd érezze már úgy, hogy az a szobácska az övé, még ha papírforma szerint is a teljes házzal együtt az apuka tulajdona.
2012. dec. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Egy probléma van, hogy a szobámat az évek során önerőből rendeztem be, kvázi minden az enyém. Ez az ajtós probléma is csak az esetemben áll fent, tesóméknál nem ilyen súlyos a helyzet.


A történethez hozzátartozik még hogy jó sokáig rám volt szállva őnagysága, csak a sokéves gyakorlattal ellentétben az utóbbi időkben már feketén fehéren megmondom a véleményemet, ha arról van szó. Megszűnt a bólogatásos s*ggnyalós korszak.

2012. dec. 5. 19:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hogy 1-2-szer rádnyisson akció közben aztán talán megtanul kopogni.
2012. dec. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ó hogyne D

Kaptatok felpontozást ettől függetlenül. D


De jöhetnek még opciók nyugodtan.

2012. dec. 5. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De most szerinted ha nem segít se az értelmes beszéd, se a vezsekedés, se a kulcsra zárás, se semmi, akkor mit vársz még?
2012. dec. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Az apádat, akinek a házában élsz lef@szfejezted?????

Nem semmi.


Költözz sajátba, albérletbe, máshova és máris nem kell eltűrnöd a szerencsétlen f@szfej zaklatását a saját házában.

2012. dec. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Uccso : ez a kifejezés már csak hab tortán...

Kiváncsi lennék hasonló helyzetben mit szólnál.


Ja tudom: elővakartál 10millát és elköltöztél. Tényleg sokkal praktikusabb mint normálisan viselkedni...

2012. dec. 7. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!