Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik dicsérni a saját ajándékot?

Illik dicsérni a saját ajándékot?

Figyelt kérdés
Minőségi és drága borotvahabot adtam ajándékba és amíg az illető bontogatta, a feszültséget oldandó, elmondtam, hogy ez a legjobb, csak neked, ez a cég csak ilyen jó dolgokat gyárt, stb. Egy másik vendég belekotnyeleskedett: igen, a cigány is a saját lovát dicséri...

2013. szept. 3. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, én néha szoktam dicsérni. Hasonlóan, mint te, hogy ilyet vettem, mert ez tutira minőségi, meg gondoltam, hogy neked még nincs ilyen, de örülnél neki, nyílt egy tök jó bolt, ott vettem, majd te is szétnézhetsz, ha akarsz...stb. Szerintem nem illetlenség, sőt, még tájékoztatásnak is jó, legalább tudja, hogy mit kapott.
2013. szept. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az adott szituációban ez elfogadható volt, hiszen egyrészt az igazságot mondtad (ez a lényeg), másrészt szükségszerű volt elmondani a borotvahab "hátterét", hiszen ha jól értem, a megajándékozott nem tudta, hogy milyen menő cuccot kap.

(Ez nem az az eset, hogy veszel valakinek egy tök béna pólót, aztán elmondod, hogy hű de jól áll és amúgy is most ez a divat, csak hogy kevésbé legyen ciki, hogy a szekrényed mélyéről túrt régi pólódat adtad neki.)

2013. szept. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így nem ciki, a másik vendég volt a tahóparaszt.
2013. szept. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

is-is

egy borotvahabrol van szo, mit kell azt annyira dicserni?

a ˝csak neked˝ meg elegge vicces kijelentes

2013. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Soha nem jutna eszembe a saját ajándékomat ajnározni.
2013. szept. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!