Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Önéletrajzba akármilyen fotó...

Önéletrajzba akármilyen fotó jó magamról, vagy muszály fényképésznél?

Figyelt kérdés

Úgy értem:


Otthon készített fotó is jó, amin csak a fejem látszik kicsit oldalasan, és fekete fehér (meg pulóverbe vagyok), vagy muszály olyan kép, ahol ki vagyok öltözve, és szemből? A kép maga nem rossz minőségű, átlagos.


Vagy önéletrajzba (internetes) illik pl tablófotót tenni?



2013. szept. 13. 11:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az itthoni fotó háttere sima fehér.
2013. szept. 13. 11:13
 2/11 A kérdező kommentje:

Még 1 kérdés: fekete fehér kép is jó, vagy muszály színes?

mert az itthoni képen a pulóverem kék.

2013. szept. 13. 11:19
 3/11 klopusz ***** válasza:

Szia!


Nem kell elmenni fotóshoz. Nekem a lányom csinált itthon egy portré-félét rólam. Ha a tablófotód nem túl régi, esetleg jó is lehet, bár - gondolom - ott a szokásosnál is jobban nézel ki :-)

2013. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 klopusz ***** válasza:

Elfelejtettem:


Jobb néven veszik a színes fotót - legalábbis én úgy tanultam. Ha e-mail-ben küldöd, akkor sima ügy, ha postai úton kell, keríts olyan helyet, ahol színesben is tudnak nyomtatni.

2013. szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De az itthoni fotó is jó? Megvan színesbe is, csak kék pulóver van rajtam, bár csak a teteje látszik.
2013. szept. 13. 11:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Olyan fotó legyen, ami azt tükrözi, ahogyan most (nem egy éve tök más hajjal stb.) nézel ki és bevállalod, hogy olyan vagy. Ne egy családi képről vágd ki a fejed.

Lehetőleg színes legyen. Természetesen kis smink lehet, de ne sok.Egyszínű háttér legyen rajtad és ne abba a ruhába legyél, amiben az interjúra mész. Elég az arc (tehát mint a személyiben), nem kell nagyobb részt mutatni.

Szerintem egy galléros blúz,kosztüm vagy olyasmi ruha a legszerencsésebb, ami azt sugallja rólad, amit szeretnél. Ha profi akarsz lenni (mármint felsőbb beosztás,asszisztens stb.) akkor nyilván elegánsabb, ha gyári munkás, akkor jó a póló is,ami látszik. Szerintem önkioldó már sok fényképezőn van, csinálj magadról képet vagy kérj meg valakit.

2013. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Otthoni fotó is teljesen jó. A lényeg, hogy kb. úgy nézz ki rajta, ahogy majd dolgozni mész, vagy ahogy szerinted az adott helyen elvárják. Tehát pl. ne mackóban fotózd le magad. :)
2013. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A kép tegnap előtt készült, és fiú vagyok :D

A képen szemüveg nélkül vagyok, bár szemüveges vagyok, de ez gondolom nem baj.

Amúgy köszi a segítséget!

2013. szept. 13. 11:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem muszáJ se színes, se profi fotó, csak normális legyen, nem valami partifotó, vagy ilyesmi.


Az ember azt hinné, hogy ez evidens, de el sem hinnétek, milyen önéletrajzokat kaptunk most egy sima titkárnői állásra...

2013. szept. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Én kíváncsi lennék rá :D Elmeséled? :P

2013. szept. 13. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!