Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Menjek el a temetésre a...

Menjek el a temetésre a párommal, ha egy ismerősünk elhunyt, de én soha nem beszéltem az illetővel, a párom is csak pár szót?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk, de már több éve együtt vagyunk a párommal (ha ez számít). Egy kis faluban élünk, szóval mindenki ismer mindenkit, és nemrég elhunyt egy tőlünk pár évvel idősebb illető. A párom is csak pár szót váltott vele, én soha nem beszéltem vele, csak látásból ismertem. A párom azt mondta, el szeretne menni a temetésre, mert mégiscsak pár évvel volt idősebb, meg mégiscsak ismerős.

Én meg nem tudom menjek-e el, vagy ne.. Mert ugye nem ismertem személyesen, de nem tudom hogy szokás ilyenkor. Ha a barátom megy, akkor nekem is kell/illik mennem? Vagy az sem baj, ha ő egyedül megy?

Köszi a válaszokat.

20/L



2013. okt. 12. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem illemről van szó. Ha úgy érzed, hogy el kell menned menj nyugodtan, nem fog senki megszólni ezért.
2013. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
ha nem ismerted, akkor szerintem nem kell
2013. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a barátod megy, menjen. Neked nem kell (sem nem illik) menni. Gyakori és megszokott, hogy a családot csak egyvalaki képviseli a temetésen. Akkor illene neked is menni, ha valami hivatalos vonzata lenne az ottlétednek, ha pl. távoli rokona lenne a párodnak. De csak azért, mert életedben két szót váltottál az elhunyttal...

Viszont kis, zárt közösségekben előfordulhat olyan szokás, hogy mindenki elmegy a falubelije temetésére. Akkor viszont menni kell.

2013. okt. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is afelé hajlottam, hogy nem megyek (mert ugye nem ismertem személyesen), csak megerősítés kellett, hogy ezt hogy is szokták. :)
2013. okt. 13. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!