Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Jennifer nevet, hogy lehetne...

A Jennifer nevet, hogy lehetne nem Dzs-vel anyakönyvezetni? Ez a név marad, ebben biztosak vagyunk, egy elhunyt amerikai ismerősünk emlékére is ezt szeretnénk adni, de nem Dzs-vel.

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 20:08
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
ha mindkét szülő magyar akkor nem.
2013. jún. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Magyarországon csak a magyar helyesírási szabályoknak megfelelően lehet minden nevet anyakönyveztetni.
2013. jún. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
sehogy.
2013. jún. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:

Itthon tuti nem lehet J-vel csak DZS-vel. Ahogy előttem is írták egyéb okok miatt.

Mondjuk ez a név itthon mást tükröz. :/

2013. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

Hm, akkor átmegyek a határon úgyis császár lesz...

De gondoltam megkenem az anyakönyvezetőt...:D

2013. jún. 21. 20:37
 6/51 anonim ***** válasza:
0%
Lehet! Az unokahúgom 20 éves és Dzseniferként van anyakönyvezve, azt tudom fizetniük kellett anno valamennyit érte. Jah és magyar állampolgárok a szülei!!
2013. jún. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Én Jennifer-ként akarom anyakönyveztetni, nem Dzs-vel.

A nem magyar állampolgárságú szülők esetén a nevek anyakönyvezésére az 1982. évi 17. törvényerejű rendelet 30.§ (7) bekezdése vonatkozik: „Amennyiben a szülők vagy azok egyike nem magyar állampolgár, az anyakönyvvezető a gyermek utónevét a születési anyakönyvbe az érintett nem magyar állampolgárra irányadó szabályok szerint is bejegyezheti.”

· A nemzeti-etnikai kisebbséghez tartozók névválasztását az 1982. évi 17. törvényerejű rendelet az alábbiakban szabályozza:

30/A. § (1) A nemzeti-etnikai kisebbséghez tartozó személyek gyermeküknek nemzetiségüknek megfelelő utónevet is adhatnak, valamint kérhetik saját utónevüknek a megfelelő nemzetiségi utónévre történő javítását, továbbá joguk van családi és utónevüknek anyanyelvük szabályai szerinti anyakönyvezéséhez.

(4) Az érintett kérésére a név anyakönyvezése két nyelven történik.

30/B. § (1) A választható nemzetiségi utóneveket az érintett országos kisebbségi önkormányzatok által összeállított nemzetiségi utónévjegyzék tartalmazza.

(2) Az utónévjegyzékben nem szereplő nemzetiségi utónév anyakönyvezhetőségéről az érintett országos kisebbségi önkormányzat – a megkereséstől számított 15 napon belül kiadott – állásfoglalása az irányadó.


Ez érdekes...:)

2013. jún. 21. 20:50
 8/51 anonim ***** válasza:
Jah bocsi elnéztem :)
2013. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Semmi baj :)
2013. jún. 21. 20:52
 10/51 anonim ***** válasza:
59%
ha átmész a határon, attól még magyar vagy. ha valamelyik szülő külföldi állampolgár, akkor lehet Jennifer.
2013. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!