Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell mindent telerakni...

Miért kell mindent telerakni az interneten reklámmal? Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Van AdBlock Plus-om, de a reklám helye akkor is megmarad, csak a reklámot szedi ki belőle.

De nem is értem. Miért kell az interneten manapság MINDENT tele tenni reklámokkal? Hisz ezzel pont az ellenkezőjét érik el, hogy mindenki mérges és dühös lesz.


Videóknál is: videók előtt, közben, után.

Aztán felbukkanó ablakok alul, felül, középen, hiába nincs benne reklám, a helye még ott van. Most is van nálam a képernyő alján egy nagyobb csík, full szürke, és rá van írva h "Advertisting", és megcsinálták azt, hogy ha AdBlock Plus-t használ valaki, akkor CSAK AKKOR tudja bezárni a reklámot, ha megjelenítteti.


Csak nekem ellenszenves, és undorító ez a viselkedés? Mégis mire jó ez?



2013. nov. 3. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon egyre erőszakosabbak a reklámok van, hogy az én AdBlock-omat is áttöri.

Amúgy reklámozás szempontjából az internet a jövő tévéje. Tömören ez a válasz a problémára.

2013. nov. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nem csak a GYK-n, mindenhol. Az, hogy oldalt reklámoznak oké. De az, hogy felbukkanó ablakok mindenhol, még videónál is, ráadásul úgy, hogy bezárni sem lehet, csak akkor ha az AdBloc-ot kikapcsolom, az már szerintem pofátlanság.
2013. nov. 3. 14:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a YouTube reklámjai a legrosszabbak, amikor várat 5 mp-et... ... most már komolyan... Móni, felpofozom a k rvaanyját!
2013. nov. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

He-he Röff-röff

Panaszkodj Google bácsinak !

Hja..kérem..

így lett a világ egyik leggazdagabb cége a Google.

2013. nov. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

És te hány forintot fizettél azért, hogy legyen youtube, GYK , fb vagy google hozzáférésed? Semmennyit.

Ezek az oldalak többnyire abból élnek és azért ingyenesek, mert bevételük van abból, hogy reklámaik vannak.


Nyilván a reklámozók pedig azt szeretnék, hogy célba is érjen az, amiért fizetnek.


Ezért van. Nem tetszik, ne használj ingyenes weblapokat.


Lévén, hogy semmit nem fizetsz értük nem értem milyen alapon panaszkodsz. Nyilván idegesítő, nem csak számodra, de hát valamiből nekük is meg kell élniük és ha te nem fizeted őket, akkor a reklámcégek fogják.

2013. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Grielean ***** válasza:

Az oldalnak az a célja, hogy

- fenntartsa a saját működését

- mellette jó esetben nyereséges is legyen.

Ennek legegyszerűbb módja az, ha reklámoztat az oldalán (vagy jobban örülnél, ha nem lennének reklámok, de folyamatosan fizetned kéne érte? Ugyanis vagy te fizetsz, vagy másvalaki, általad)

A reklámozónak pedig természetesen az a célja, hogy minél több emberhez eljusson a reklámja, nem véletlenül igyekeznek minél inkább kijátszani minden blokkolási megoldást.

2013. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A bevétel miatt reklámoznak a portálok, ennyi az egész. A reklám már egy önálló árucikké vált, ami bevételt termel. Mondjuk az idegesítő-ugráló reklámok programozóit is szívfájdalom nélkül belezném ki, nem csak a megrendelőket. Adblock, Flashblock nélkül lassan élvezhetetlen lesz sok oldal, csak az agylágyító villogó szarokat bámulnám.
2013. nov. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, bevételt termel, csak ennek a sok reklámnak már nincs értelme. Körülbelül 4-5 éve van tele minden reklámmal, és ahogy növekszik a reklámok száma, úgy növekszik az én "ellenállóképességem". Pár éve még meglepődtem a felugró ablakokon, a képbe becsúszó reklámokon, volt, amit el is olvastam, de minél többet nyomnak az arcomba, annál nehezebben veszem őket észre. Manapság már ezek a villogó matyik se érdekelnek. Szerintem olyan ez, mintha minden nap ennél X méregből, naponként növelve az adagok számát, akkor egy idő után ellenállóvá válik a szervezeted vele szemben. Itt is ugyanez, már annyira megszokottak a reklámok, hogy észre se veszed őket. Viszont akkor tényleg olyan jó befektetés, vagy pénzkidobás?
2013. nov. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát elméletileg azért még, hogy te azt hiszed nem vetted észre még az agyad azt eltárolja (illetve hát ez a része eddig biztos) és ezért tudatalatt még így is befolyásol.


Szóval van ilyen elképzelés mögötte, én nem hiszek benne, de hát ki tudja...Nem is ez a lényeg. Teljesen mindegy, hogy megéri-e nekik vagy nem (legalábbis a kérdés szempontjából), a lényeg az, hogy ha nem lennének, akkor az oldal se lenne, mert emiatt éri meg nekik. Mondhatni, hogy neked, mint látogató érik meg, mivel még mindig jobb egy oldal reklámokkal, mint semmilyen oldal vagy egy oldal have 20 dollárért.

2013. nov. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!