Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen étkezésre tanítjátok,...

Milyen étkezésre tanítjátok, szoktatjátok a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

Felvetődött bennem a kérdés az étkezéssel kapcsolatban..

Én egyedül nevelem a gyerekeimet.Egy lány 16 éves lesz a fiú 14 lesz.Mióta egyedül esznek(úgy értem amióta elkezdtek egyedül enni olyan 1.5-2 éves koruk óta)mi szépen megterítünk,leveses tányér és lapostányér,kanál kés villa.Hétvégén az ebéd szokott így "zajlani"esténként pedig a vacsora.Nekik már teljesen természetes,hogy amikor szólok vacsora,vagy ebéb,terítés,akkor hoznak mindent.Már volt aki ezt szóvá tette,hogy minek flancolunk?!Meg miatta ne mosogassunk sokat.Akkor mondtam hogy mi mindig így eszünk..,és láttam rajta hogy furcs volt neki..De mi így érezzük jól magunkat,és evés közben meglehet beszélni a dolgokat..

Az érdekelne hogy kinek van erre "lehetősége","ideje"energiája"igénye?

Persze tudom ebben a rohanó világban nem egyszerű egy családi vacsorát összehozni...

Csak érdekelnének a vélemények.

Köszönöm a választ/válaszokat


2009. nov. 19. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs különleges ünnep,akkor a konyhában eszünk,ahol nem túl nagy az asztal.Minden étkezés előtt alátétet teszek a tányérok alá,evőeszköz,szalvéta,a teríték előtt pohár,salátának tányér.Ha van desszert is,akkor evés után a használt teríték megy a mosogatóba,és a desszertnek új tányérokat,evőeszközt teszünk.Ha itt vannak az unokák,nekik is terítek,legfeljebb a kicsik csak kanalat kapnak.

Damasztterítőt,és igényesebb terítéket csak vendégségkor,vagy nagyobb ünnepekkor használunk,ilyenkor a szobában terítünk.

Fontosnak tartom,hogy a gyerekek már kicsi korban megtanuljanak kulturáltan enni.A többlet tányér mosogatás legfeljebb 5-10 perc,ennyi időnek pedig kell lenni.

2009. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem két éves a fiam (én is egyedül nevelem), de mi még nem igazán ülünk asztalhoz. Vele mondjuk van egy kis gond az étkezés terén, mert a bölcsiben hajlandó enni, sőt, ott a legjobb étvágyú gyerek, de itthon... Na mindegy. Meg ő itthon nem is nagyon eszik egyedül, pedig a bölcsiben bezzeg azt is tudja. Itthon inkább nem eszik, ha nem etetem meg. Hétköznap nem nagyon szoktunk leülni enni, 4-kor hozom haza, olyankor már meguzsizott a bölcsiben, itthon talán egy joghurtot ha megeszik. Olyankor leül a kisasztalához (na azt nagyon tudja) és tátogatja a száját :) Meg este kakaózni szokott csak, szóval ez nem is étkezés szinte.

Hétvégén szoktuk azt csinálni ha itthon vagyunk, hogy mindketten a kisasztalhoz ülünk (na hát én a földre, mert úgy még szintben van nekem is), és akkor ebédelünk együtt, de én fogásonként hozom be a tányért is, nem szoktam a mély tányér alá odatenni a laposat, hiszen úgyis ki kell mennem tálalni a második fogást, a tálat nem tudom behozni, a konyha viszont iszonyat kicsi, ott nem férnénk el. Szóval egyenlőre így eszünk, de majd még ez alakulni fog.

2009. nov. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező én csak őszintén gratulálni tudok neked, hogy így nevelted neveled a gyerekeid. Ők biztosan nem lesznek azok a tv előtt gyorsan megeszem típusú kövér gyerekek felnőttek:)
2009. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Hát nem könnyü.....sokszor gondolok arra hogy ha majd nekik lesz családjuk,akkor majd ezek a dolgok az ő családjukban is természetes lesznek,és ez jóérzés.Nagyon jó:D
2009. nov. 20. 18:48
 5/9 anonim válasza:
hogy ne szarjon az asztalra
2009. dec. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
..... G R A T U L A
2009. dec. 10. 09:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem rugdosni kellett h megmozduljak és csináljak vmit (terités, mosogatás stb). Most sincs máshogy... Igazábol anyámék külön vannak, szal' apámmal élek és akkor általában nincs otthon amikor én kajálok. Ha otthon is van, nem akkor vagyok éhes amikor ő eszik. De simán bemegyek a gép elé kajálni, nem sokat törődök a teritékkel se... tányér és kész(mivel hidegélélmen élünk mert egyikünk se tud és nem is akar főzni.). Másoknak meg ez fura XD...
2009. dec. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, én is csak gratulálni tudok. :)

Én a lányával egyidős vagyok (16), de én nem tudnék már ilyenre rászokni.

Nekem szüleim dolgoznak majdnem minden nap, édesanyám 7 napból 5öt délelőtt, 1et délután dolgozik, első esetben 3kor ér haza, másodikban fél8kor. Édesapámnál bonyolultabb: két műszakban dolgozik, 4 nap munka, 4 nap pihi, váltogatva éjszakai és nappali műszak. Vagy reggel 7kor ér haza, vagy este fél8kor. Tehát nálunk elég nagy ritkaság az, hogy itthon vannak a szüleim egyszerre. Bátyám szintén dolgozik már, ő 7 napból 6ot dolgozik biztosra, valamikor 7. nap is megy.

Ha mindenki itthon van, akkor a szomszédban nagyszüleimnél ebédel az egész család (nagyszülőkkel), ha nem, akkor itthon eszik mindenki akkor, amikor éppen megéhezik.

Jó lenne úgy ebédelni, ahogyan az Önök családja teszi azt. :) Tehát mégegyszer Gratulálok hozzá! Remek anyuka lehet! :)

2010. ápr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Nehéz, nagyon nehéz...

Én is elkövetek sok hibát, de a gyerekeimnek igyekszem mindent megadni ami tőlem telik.

Hogy nagyszerű anya vagyok-e azt ők tudnák megmondani.

2010. ápr. 7. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!