Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Régebben az emberek toleránsab...

Régebben az emberek toleránsabbak voltak afelé, ha valaki nem éppen megnyerő külsővel jelent meg nyilvánosságban a primitívebb technika miatt?

Figyelt kérdés
Úgy értem régen az emberek nagy része biztos dohos szagú kabátban, bűzolgő szájjal, gennyedző sebekkel, nők esetében összevérzett alsóruházattal, kisgyerekesek esetében összefosott ruhákban járt-kelt az utcán, de mégse hallok olyanokat, hogy ezért elkezdték volna ütni-verni őket az utcán, most meg múltkor olvastam, hogy Békéscsabán szinte már szokás, hogy a helyiek lerúgdossák a buszról a csövest, mert büdös.

2013. nov. 26. 00:35
 1/4 Flagstaff ***** válasza:
Igen, de toleránsabbak voltak a gennyes fekélyekkel, vérző nőkkel, fosó gyerekekkel is. Ma már van orvos, kórház, tampon, fürdőszoba, fogkefe, stb. A csöves meg zavaró sajnos, egyfelől mert büdös, másfelől mert használ valamit, amiért én fizetek, ő meg nem .(Többi potyázóra is vonatkozik, én azokat is lerugdosnám, de hát a hülye törvények, tudod...)
2013. nov. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Képzeld, a "régiek" is ismerték a vizet, mosakodó szereket és mosni is tudtak.Attól, hogy valaki elmaradottabb korban, rosszabb anyagi helyzetben él, még nem feltétlenül koszos.

Ellenben a szegényekkel valóban toleránsabbak voltak azok, akiket koszos régi népeknek hiszel, nem tiltották ki őket a városból, nem rugdosták őket, adtak nekik alamizsnát és volt jobb dolguk is, mint azt lesni, vajon a koldus mire költi?!Sok mai kipiperézett majomban még empátia sincs.Tehát a lényeges dolgokban nem jutottunk előrébb , sőt!

Egyébként nem tudom, hol hallottad, hogy békéscsabai buszról lerugdosták a hajléktalant?Én csabai vagyok, de nem tudok ilyenről.

2013. nov. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"A csöves meg zavaró sajnos, egyfelől mert büdös, másfelől mert használ valamit, amiért én fizetek, ő meg nem .(Többi potyázóra is vonatkozik, én azokat is lerugdosnám, de hát a hülye törvények, tudod...)"


"Kedves"!Nem tudhatod, hogy rád milyen sors vár.Most lehet, hogy jól megy, de ki tudja, pár hét, vagy év múlva talán te leszel más szemében büdös potyaleső.Remélem, akkor majd téged is jól seggbe fognak rúgni hasonlóan jóérzésű embertársaid!

2013. nov. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mármint milyen régen? Amikor kitört a pestisjárvány, nem éppen a tolerancia volt előtérben. Kis csengettyűt is kellett a nyakukba akasztani, hogy az egészséges emberek ki tudjanak térni előlük, nehogy érintkezzenek velük. De a bibliai leprások is jó példa. Velük sem szívesen haverkodtak.

Másrészt az tény, hogy régen mások voltak a normák. Nem volt betét meg bidé, ha valakinek megvolt a havija, berakott oda egy zsákdarabot, aztán folytatta a munkáját. Az emberek nyáron megfürödtek a tóban, ha valaki néhanapján megmosta magát alul, már piperkőcnek számított. Ennek köszönhetően el is terjedtek különböző járványok. Szóval érthető az ösztönös irtózás az ilyen emberektől, hiszen tudjuk, hogy a rossz higiéniai állapotok a kórokozók melegágya. Mellesleg büdös:S

2013. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!