Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire etikus az ilyen...

Mennyire etikus az ilyen elbocsátás a munkaadó részéről?

Figyelt kérdés
Egy vendéglőben dolgoztam és a főnök felvette mobilra, ahogy az egyik vendéggel koccintok és iszom is vele. Aztán megmutatta a videót és közölte, hogy másnap mehetek a papírjaimért, mert azonnal felmond. Másnap amikor bementem délután, akkor ott ült ő és az összes kollégám munkaidőben és söröztek. Amikor kérdeztem, hogy mégiscsak lehet munkaidőben inni, azt válaszolta ,hogy mértékkel mindent lehet.
2013. nov. 28. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hol van manapság az etika bármelyik munkaadónál?

Amúgy teljesen más, munkatársaknak egymás között sörözni, mint vendéggel inni munkaidőben.

2013. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A vendég engem meghívott. Törzsvendég és igényli, hogy igyak vele.
2013. nov. 28. 14:52
 3/14 anonim ***** válasza:
Munkaidöben, vendéggel inni tilos.
2013. nov. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mondtad a főnöknek, hogy a vendég hívott meg?

Máskor akkor ne csináld

2013. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Főnökök általában bunkók, ne várj tőlük túl sokat

Akkor vannak "ellemükben", ha ki tudnak cseszni valakivel

(még ha nincs is igazuk) Sajnos

2013. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként szerintem egy főnök igazán elfogadhatná azt, hogy elfogadok egy pohár italt és leteszem a pulton, aztán időnként koccintok a vendéggel, mert amíg én megiszom azt az egyet, addig a vendég megiszik ötöt, tehát ilyen cinkosfélének tekinti a pincért. Amúgy az én véleményem inkább az, hogy munkaidőben a munkatársak együtt-sörözése tök etikátlan, de hát ez mindenkinek a saját megítélése. Mindenesetre én már nem dolgozom ott. Kereshet magának egy szuper pincért, aki antialkoholista :)
2013. nov. 28. 15:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Örülj neki ,hogy megszabadultál egy ilyen szemét főnöktől.
2013. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

3/7-es! " Munkaidöben, vendéggel inni tilos."

Ez milyen törvény? Kimásoltam és megnéztem a Google-on, de ilyent nem találtam. Ezt honnan szedted?

2013. nov. 28. 16:18
 9/14 anonim ***** válasza:
A munkaadó megtiltja a legtöbb helyen az alkoholfogyasztást munkaidőben ez teljesen normális dolog. Az nem az viszont ,hogy máskor meg engedélyezi,ha kénye kedve úgy kívánja. Itt az volt ,hogy eleve ki akart rúgni csak kapóra jött neki az alkalom!
2013. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na mindegy. Én is tudok egyet s' mást. Majd én meg törzsvendég leszek a NAV-nál. Nekem még videó se kell :)
2013. nov. 28. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!