Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet névnapot bejegyezni?

Hogy lehet névnapot bejegyezni?

Figyelt kérdés
Olyan nevet választottunk kisfiunknak, aminek nincs hivatalos névnapja. Hogyan, hol lehet intézkedni, hogy legyen?
2009. nov. 21. 16:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szerintem sehol.

Válasszatok egy nevet, ami hasonlít rá, vagy abból származik és ünnepeljétek akkor.

Mi a gyerek neve?

2009. nov. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehetetlen, hiszen csak olyan nevet adhattatok neki, amit az MTA elfogadott, és ha elfogadta, hivatalos névnapot is kijelölt számára.

Ha megmondod a nevet, szerintem megtaláljuk a dátumot hozzá.

2009. nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Nézd meg milyen eredetű és aszerinti leggyakoribb vallási formák ünnepelt névnapjai közt hátha ott van. :)
2009. nov. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Dilen lesz a neve. És most láttuk csak, hogy nincs névnapja. Így már nem szeretnénk más nevet adni neki. (februárra várjuk) Az MTA szerint hivatalos, de ott nincs névnap megjelölve. Esetleg, ha tudtok segíteni szívesen veszem. Fórumokon, más Dilen nevűek is azt nyilatkozták, hogy még nincs névnapja. Előre is köszi.
2009. nov. 21. 18:27
 5/24 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szóval. Angol megfelelője: Dylan. Egyszerűen rákerestem google-ban. Dylan névnap március 20-án van. Remélem segítettem. :)
2009. nov. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Jajj a link lemaradt. :)

[link]

Az utolsó előtti az. :)

2009. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
41%
Hogy lehet ilyen idióta amerikamajmolós nevet adni egy gyereknek? Cigányok vagytok?
2009. nov. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Jobb, mint a János vagy az Árpád. :)
2009. nov. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ha neked jobb, akkor legyen a Te gyereked is Lakatos Marlonbrandó.
2009. nov. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
az MTA Nyelvtudományi Intézeténél kell igényelni a név bejegyeztetését. ha a bizottság pozitív döntést hoz, lehet ez a gyerek neve, ha elutasítja, akkor nem adhatjátok neki.
2009. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!