Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy ünneplitek a névnapot?

Hogy ünneplitek a névnapot?

Figyelt kérdés
mennyi ajándékot kaptok, és mennyire csináltok "felhajtást" belőle?
2009. nov. 25. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Én szinte egyáltalán nem csinálok felhajtást belőle, barátnőm névnapja nagyon közel van a szülinapjához (2 hét), így akkor egybe kap egy nagyobb ajándékot, másoknak max SMS, de gyakran azt is elfelejtem. Ha engem nem köszöntenek meg, akkor sem haragszom senkire, ha néha meg is köszöntenek, akkor valami csoki azt kész.
2009. nov. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
:D ez érdekes nálunk , ugyanis Karácsony után van nem sokkal , úgy hogy sose volt semmi komoly ajándék se rá külön + az öcsémnek ugyanazon van a szülinapja , de ö sem szokott kapni semmi komolyat. Egy torta kettönknek , meg egykét izé.
2009. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kb feleannyi pénzt kapok a rokonoktól, mint szülinapra...olyan 1500-2000 forintot fejenként(amikből meg kell mondanom, mit veszek, hogy megnyugodjanak,értelmes dologra fordítom), és a névnapomhoz legközelebb álló vasárnap együtt ezsik a család és sütemény is jár utána :) bár néhány hete anyukám minden vasárnap süt sütit...
2009. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ajándékot??? Nekem a 17 évemből még 1x se köszöntöt fel sose senki... mindidenki elfelejti...mondjuk nem akkora baj, de ismerösömnek 1évben 3x van, és mind a 3x kap valamit...:S
2009. nov. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én max kapok egy tábla csokit azt kész..
2009. nov. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem tartom fontosnak az ilyesmit. Nem is csinálunk belőle felhajtást egyáltalán. Még az anyukám névnapját se tudom..gőzöm sincs senkinek a névnapjáról. Az enyémre csak anya emlékszik, de mondtam is hogy ne vegyen semmit, mert engem dob fel az ilyesmi.
2009. nov. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, még nyugodtan írjatok. Kicsit meglepődtem mert a barátaim közül mindenkinek kb ugyanannyira ünneplik a névnapját a családjukban mint a szülinapját, én meg általában csak virágot és csokit kapok, és gondolkoztam hogy melyik a "normális". Mert nekem tök természetes hogy a névnap az nem olyan nagy ünnep, nekik meg furcsa volt hogy mi annyira nem ünnepeljük
2009. nov. 26. 19:48
 8/8 anonim ***** válasza:

családba úgy kb mint a szülinapot

haverokkal meg:D:D sárgaföldig xD

2010. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!