Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én a mai napig nem értem ezt...

Én a mai napig nem értem ezt a nagy felháborodást, valaki magyarázza el nekem!? (lent)

Figyelt kérdés
Az emberek tíz körömmel harcolnak a melegházasság ellen. Nem provokálni akarok, csak megérteni, hogy mi a jó ebben? Olyan szavak hangzanak el, mint "családvédelem". De kinek a családját védik ezzel? Az én családomnak például se jobb se rosszabb nem lesz attól, hogy a melegek házasodhatnak e. Mit lehet elérni azzal, hogy tiltunk nekik mindent, ami jó? Attól nem lesz senki hetero, hogy megnehezítjük az életét. Aki arra áldozza a szabadidejét, hogy az utcán álldogál és a melegek ellen tüntet, annak miért ez a legfontosabb, amit azon a napon megtehet? Én sem szívesen néznék egymást az utcán faló melegeket (és heterokat se!) de annyi minden van, amit a kevés szabadidőmben csinálni szeretnék. Az utolsó gondolatom se lenne egy tüntetés. pláne olyanok ellen, akik engem nem bántottak.
2013. dec. 5. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem egyre elfogadottabb ez a téma, nekem is van egy jó barátom, aki több mint két éve együtt él a barátjával, ha megkérdezik kivel él elmondja, semmi baja nem származik belőle. A melegfelvonuláson is egyre kevesebb az ellentüntető és egyre több hetero jár ki a melegekkel együtt. Szerintem aki ennyire küzd azért, hogy a melegek ne legyenek boldogok, az azért teszi, mert a saját életével van problémája, de az nem csak a melegek boldogsága ellen harcol... Tudat alatt, szerintem baja van saját magával az ilyen embernek és ezért csinálja.
2013. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom sincs senkivel (nem, vallás, nemzetiség, sexualitás, stb) amíg tiszteletben tart. Pl. Gondolok arra, hogy heteróként kezel és ezt tiszteletben is tartja.
2013. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Ez durva példa, de mondjuk akkor az sem szabadna, hogy zavarjon minket, ha valahol az országban magyar zászlókat égetnek. Most tök mindegy, attól nekem sem jobb, sem rosszabb nem lesz, ha felháborodok. :))


De ilyen alapon azt is kérdezhetnénk, hogy a melegek miért vannak kiakadva, ha élettársak lesznek és nem házasok? Nem mindegy nekik? Minek tüntetnek emiatt? Nem értem, valaki magyarázza el.


Remélem érted, mire akarok kilyukadni. :)

2013. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
75%

Én azt nem értem, hogy a melegeknek miért annyira fontos ez a házasságosdi. Nyugodtan élhetnek együtt, az élettársi forma lehetővé teszi hogy hozzátartozónak jelöljék meg egymást. A házasság intézményét a társadalom reprodukciójának céljára találták ki, ha deklaráltan enélkül is lehet házasságot kötni, akkor nem látom be, hogy mondjuk egy férfi miért ne házasodhasson össze a guminőjével, vagy ha nem a szexuális kapcsolat, hanem a szeretet számít, akkor a macskájával. És ha valaki azt hiszi, hogy ezek légből kapott extrém példák:

[link]

[link]

2013. dec. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

az hogy a házasság miért fontos nekik, azt egyénenként tőlük kéne megkérdezni. Én mint kívülálló csak azt látom, hogy tiltjuk tőlük, holott nem tennének nekünk semmi rosszat azzal, hogy összeházasodhatnának. Tudom, elképesztő extrém példák vannak... de hülye emberek és hülye dolgok mindig lesznek, bármilyen szabályokat hozunk. A normálisan élő meleg embert nem kellene ezek miatt így büntetni.


Nekik fontos a házasság, nekem meg a karácsony. Baromira ki lennék akadva, ha elvennék tőlem bármilyen olyan indok miatt, amiről én nem tehetek.

2013. dec. 5. 17:00
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
mert speciel én nem akartam volna abban felnőni és átkoznám a törvényt, amely erre kényszerített volna.
2013. dec. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Én sem vehetem el a kecskémet, akkor legyek én is kiakadva? Megfosztanak a boldogságomtól. Sőt a szomszéd Katinkát sem vehetem el, mert már házas. Fene a pofáját, aki kitalálta az ilyen törvényeket! :DD
2013. dec. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!