Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Haho valaki magyarazza el...

Haho valaki magyarazza el nekem, hogy van kepuk az embereknek ugy tavozni egy kavezobol, cukraszdabol h nem ad jattot?

Figyelt kérdés
Senki nem mondta h tobb szaz forintot kell ott hagyni na de ha az ember kiviszi az asztalhoz a kv't sutit , nem eremel meg 1forintot sem?????hat h van ez itt magyarorszagon????
2011. okt. 20. 17:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
... Azt a kávézónak kéne fizetnie alapból...
2011. okt. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Hát magyarország szerintem az egyik legjattosabb ország, itt németeknél vagy semmit nem adnak vagy pl nekünk a 100€-s számlához a párom 2-3 € hagy ott és még mondják is milyen szuper. A pincér így is nagy hajlongva megköszöni.


szerintem semmi rossz nincs benne ha nem hagy ott. egyébként a jatt tükrözi legtöbbször a kiszolgálást.

Mo-n én mindig adok jattot csak akkor nem ha rossza kiszolgálás vagy az étel.

2011. okt. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Neked van fizetésed...mi a gond?

És valóban itthon hatalmas jattok vannak,a legtöbb országban nem kapsz végképp semmit.

2011. okt. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként én pl.akkor nem adok jattot ha paraszt a felszolgálás. Lehet, hogy nálad is ez a helyzet
2011. okt. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 szamóca.. ***** válasza:
97%

hát a jatt nem kötelező. kedves vagyok, ha adok, és semleges ha nem. a fizetésedért dolgozol, amit amúgyis én fizetek a kávé árában, nem pluszért.

egyébként meg csak annak adtam világ életemben jattot - bár nem srűn kávézom meg ilyesmi ilyen helyeken - ha kimondottan, feltűnően kedves volt a kiszolgálás. ha még bunkó is az illető igyekszem ötforintosokban fizetni. hhehe.

2011. okt. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
12%
Tényleg nem kötelező. De illendő a fizetett összeghez plusz 10%-ot borravalóként adni. Ez Magyarországon tényleg nem hagyomány. De ha megnézed a küldföldieket, ritka aki elmúlasztja.
2011. okt. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%
Hogy én mennyire utálom azokat akik elvárják a borravalót.. Az ilyen nem annak örül, ha kap, hanem bosszankodik ha nem, és természetes ha igen. Nem kötelező.
2011. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%
1 forint jattot se adok. tegyék bele a kávé árába. ja nem tetszik akarni adót fizetni utána? te alamuszi nyálkás csiga!
2011. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
98%
Hahó ezzel a stílussal, és helyesírással örülj, hogy dolgozol, nem hogy jattot kapj!
2011. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%
Kijavítanám az előzőket: "átlagos vagyok, ha adok, és egy utolsó bunkó, senkiházi, zsugori alak, ha nem". Ez Magyarországon tuti, hogy így vagy. Pedig az volna a normális, hogy amit veszünk, annyiért vesszük, amennyi rá van írva, a felszolgáslás ára pedig bele van számolva abba, ami rá van írva. Persze oké, ha egy étteremben pl. tényleg rendesek, segítőkészek, tehát van valami extra, akkor kapjon borravalót.
2011. okt. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!