Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi jöhet még? Miért pont...

Mi jöhet még? Miért pont velem történnek meg ezek?

Figyelt kérdés

Ne hurrogjatok le, csupán kívàncsi vagyok, mit gondoltok a helyzetemről...


Alsós koromban apám egyszer annyira részeg volt, hogy elment nagypapámékhoz, beugrott a kerìtésen és papát megverte. Csak anyai ágon ismerem a nagyszüleimet.


Àltalános iskola utolsó ~1,5 évében lelkileg terrorizáltak. Odáig fajultak a dolgok, hogy akkoriban, egyik délután begyógyszereztem magam...Ez után nem sokkal jöttem össze az akkori barátommal, akivel majdnem 2 èvig voltam együtt. Vert, kiabált velem, bántott.


Gimi alatt viszonylag normalizálódott a helyzet (tény, hogy 1-2 tanár rontott a helyzeten), viszont a családi légkör megváltozott az anyagiak hatására. Hitelek, adósságok. Apámat e miatt mégjobban utálják a nagyszüleim. Ők segítettek / segítenek rajtunk.


3 évvel ezelőtt elveszítettem a legjobb barátomat. Meghalt, amit még a mai napig nehezen tudok felfogni.


2 éve megismertem egy srácot, aki tényeg 'álom pár' lenne. Most volt 1 éve, hogy kórházba került. Januárban lesz 1 éve, hogy meghalt (rákos volt). Nagyon megrázó volt látni őt a kórházban, és a temetésén lenni.


A két 'legjobb barátnőm' fakèpnél hagyott...


Apám miatt most már nekem is banki, önkormányzati - és még sorolhatnám - ügyeim vannak.


Apàm felelőtlen, nem akar dolgozni, itthon fekszik. Semmi baja sincs, csupán nem akarja felfogni, hogy dolgoznia kellene. Anya betegen, gyógyszerek mellett dolgozik úgy, hogy a fizetése 53%-át lefogják. Apámnak már nem tudok hinni. Ultimátumot adtam neki...


Ezek ellenére igyekszem tartani magam, nem elkeseredni. Tény, hogy voltam nagyon depressziós, viszont úgy érzem, a fentiek hatására megerősödtem. Nem véletlenül kellett / kell ezekkel a helyzetekkel megküzdeni. Nem járok el inni, bulizni, drogozni, mint a velem korúak. Nem szexelel fűvel-fával...


Mennyire normális ez a helyzet? Mással is történtek hasonlók?

19L



2013. dec. 8. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:

hűha nem semmi élet. ez a HARD nehézségi szint.


apukádnak ha tudtok keressetek ti munkát. mert ezt nem direkt csinálja, hanem ez valami lelki dolog. az én apám is képtelen volt elmenni állást keresni ami után a vállalkozása tönkre ment. a reményei világban élt.

2013. dec. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, sokan küzdenek hasonlókkal. Az élet egy tanulási folyamat.

Egyébként nem jó helyre tetted ki a kérdést. Ez nem etikett, hanem pszichológiai kérdés inkább.

2013. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ez elég erős ilyen összetételben, de nem vagy egyedül sajnos.

Normálisnak nem normális, mert senki nem ilyenről álmodik kisgyerekként, de ha ez "megnyugtat", másokkal is történnek hasonló dolgok.


Felhozhatnám akár magamat is példának, de az is hosszú történet...

2013. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Csak azt tudom tanàcsolni ne add fel soha! Az én fiatalkorom sem volt egyszerü semmilyen téren! Sokàig tartott mire ràjöttem nem mindig magamban kell keresni a hibàt! Most 30éves vagyok 47 ember főnöke és olyan életem van amilyet szerettem volna! Most màr azt mondom ha nem vàgnak tropàra és nem teszik tönkre a gyerekkoromat nem erősödöm meg és nem tartok itt ahol most! Viszont nàlam màr nincs bocsànat ès nem felejtek!
2014. márc. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!