Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Homoszexuális párok között...

Homoszexuális párok között mennyire jellemző az örökbefogadás v gyermekvállalás?

Figyelt kérdés
Női (leszbi) és ffi párok kapcsán is érdekelnek tapasztalatok, meglátások.

2013. dec. 9. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
hivatalosan nem lehet, szóval nem értem a kérdést :(
2013. dec. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
Reméljük semennyire sem lesz jellemző. De jó, hogy a születésem körüli időkben még nem feszegették ezt és nekem még apám - anyám volt. Szerencsés vagyok, nem lennék egy ilyen kölök helyében.
2013. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Még nem néztem utána, hogy lehet-e hazánkban. És más országban?


Az is érdekel, mely homoszexuális párok szeretnének gyermeket és miért?


Egyébként szerintem egy csonka család épp annyira káros példa a gyermek számára, mint ha 2 apja, v 2 anyja volna. Persze van, ami még rosszabb: egymást mardosó-veszekedő anya és apa, sőt, ha a gyermeket (is) bántalmazzák, pláne.


Ettől függetlenül megértem a homoszexuálisokat, hogy bennük is lehet szülői ösztön. Ennél fogva dilemmás kérdésnek tartom. Hiszen vagy a gyermek, vagy a szülők járnak rosszul, homo pár gyerekvállalásakor (már ha lehetőségük lenne erre).

2013. dec. 9. 15:21
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
[link] Itt nézd meg, az angol változatán meg van több térkép a többi országról is. Magyarországon is van több párnak gyereke, csak hivatalosan az egyiké, mert közösen nem lehet. Ez főleg a gyereknek szar, mert pl. ha meghal a hivatalos apja/anyja akkor a másiknak semmi köze hozzá hanem elrakják vmi rokonhoz v árvaházba. Vagy pl. nem látogathatja kórházban mint családtag. Szerintem a párok kb. fele akar majd gyereket vmikor, mi is szeretnénk egyszer úgy 10 év múlva. (22-23 éves fiúk) Opciók: nők: örökbefogadás, mesterséges megtermékenyítés férfiak: örökbefogadás, béranya. Illetve előző kapcsolatból megmaradt gyerek is kerülhet olyan helyzetbe, hogy az új pár nem ellenkező nemű. Ritkán olyan is van, hogy összeáll egy férfi és egy női pár és 4-en nevelik a gyerekeket (egy magyar írt erről egy könyvet, ahol leírja az ilyen történetét).
2013. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Gyakoribb, mint gondolnád. Hivatalosan nem támogatott Magyarországon (de nincs tiltva sem), nemhivatalosan meg bármi megoldható.
2013. dec. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kiemelten a részletest. :)
2013. dec. 9. 19:58
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

vannak néhányan akik vállaltak :)

mi is szeretnénk majd

egyébként a homoszexualitás nem másolható, ha a nemi érdeklődés másolható lenne akkor hetero lennék :D nem az érdeklődést másolja a gyerek, hanem azt, hogy két ember akik szereti egymást, akik együtt élnek, akik gyereket vállalnak, hogy viselkednek egymással, milyen a kapcsolatuk...az orientációt nem lehet utánozni..ráadásul a média, a mesék, versek, mondókák, reklámok is a többségi, hetero felállást jelenítik meg (ami nem baj) szóval tudni fogja, hogy azért az az átlagos

egyébként apám nem verte anyámat, sőt együtt vannak 20 éve nem váltak el, semmiféle erőszak nem ért férfiak részéről, és még rövid hajam sincs és női ruhát hordok :D csak hogy előítéletmentes kézpelhessétek el a helyzetemet

és igen szeretnék majd gyereket...érdekes hogy akik ellenzik, a 70% azért ellenzi, mert szerintük rossz lesz majd a gyereknek mert csúfolni fogják

viszont ezek szerint ez a 70% nem csúfolná nem?

akkor meg miről beszélünk? :) én hiszek ebben az országban és nem szeretnék emiatt elköltözni

persze ha szükséges megteszem, más országokban (Kanada,Belgium, USA) már fel se tűnik senkinek

hallottam már olyan sztorit, hogy az elvált szülő gyermeke irigykedett arra, akinek együtt voltam a szülei, bár azonos neműek voltak...sőt "menő" volt, hogy két anyukája van :) (persze ez nem ebben az országban, de hátha jön már a wind of change)


19/N/L

2013. dec. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ja arról nem is beszélve, hogy az meg régebb óta elterjedt, hogy aki a válása után vállalta, hogy leszbikus, az a női párjával nevelte fel a házasságban született gyermekét
2013. dec. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Magyarországon még nem túl gyakori, de van rá példa. Örökbe fogadni akkor tudnak, ha nem kötöttek bejegyzett élettársi kapcsolatot. Inkább nekik adják a gyereket, mint hogy ne vigye el senki, és intézetben nőjön fel.

Saját gyerek meg többnyire azoknak van, akik először heteroszexuális kapcsolattal próbálkoztak, aztán elváltak, és vitték magukkal a gyereket. Az utóbbit vizsgálva jöttek ki olyan eredmények, hogy a homoszexuális szülő által nevelt gyerek gyengébben fejlődik az átlagnál, de ez inkább a válás miatt lehet, meg hogy a szülő is abban az időben megy át egy krízisen. Amikor kezdetektől fogva kiegyensúlyozott kapcsolatban élő meleg párok nevelnek gyereket, akkor jó eredményeket jönnek ki.

2013. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tök érdekeseket írtok! Köszi!
2013. dec. 11. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!