Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az Operett színházba mostanába...

Az Operett színházba mostanában milyen viselet a jellemző?

Figyelt kérdés

5-6 évvel ezelőtt már voltam, akkor jóformán mindenki kisestélyiben volt. Ahogy hallottam, ma már nem veszik ilyen komolyan az öltözéket...Ha most egy fekete-fehér kockás inget vennék fel, nagyon kitűnnék? Vagy egy fekete, kötött garbós rövid ujjú pulóvert?

Ti ha mentek, mit vesztek fel?


2011. nov. 10. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Alkalomhoz illő öltözék: nőknél kis estélyi, férfiaknál öltöny
2011. nov. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Attól függ, milyen előadásról van szó. A musicalekre sok fiatal megy, ott nagyon vegyes a társaság, és elég sok minden belefér. Az operettek nézői közül még sokan komolyan veszik, hogy a színházlátogatás hivatalos társasági esemény, és kisestélyit/öltönyt vesznek fel.


Én olyan ruhát szoktam felvenni, ami nagyjából eleget tesz a hivatali öltözködés szabályainak. Nem estélyi, de semmi feltűnő.

2011. nov. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző mondja, előadástól függ főleg.

Azért azt is ézrevettem, hogy a fiatalabb réteg bármilyen előadásra is megy, nem igazán öltözködik illendően - sokat látok farmer+felső, leggings-póló!!/tunika kombinációkat. Néha nagyon meg szoktam lepődni. Pedig én is csak huszonéves vagyok...

Én általában kisestélyiben megyek, plusz bolero vagy sál természetesen, de néha elegáns nadrág/szoknya, blúz, esetleg fűző, alkalmi felső, kosztüm. Néha kesztyűt, kalapot is viszek. A ruházathoz illő táska és magassarkú nálam alap.


Kérdező szerintem...annyira nem tűnnél ki, de elég sokan megnéznének. Nem hiszem el, hogy nincs otthon egy szerencsétlen kosztümöd, amit felvehetsz. Vagy legalább egy ünneplőnadrág meg egy blúz.

2011. nov. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!