Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Falun mindenkinek van egy...

Falun mindenkinek van egy fekete télikabátja, direkt temetésekre?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy falun nagyon szigorúan veszik azt, hogy egy temetésen mindenki talpig feketében legyen. Még a sapka, sál sem lehet más színű. Míg Pesten teljesen elfogadható, ha valaki szürke vagy sötét színű kabátban jelenik meg egy temetésen.

2013. dec. 10. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Ezen még nem is gondolkodtam el, de tényleg így van!! :)


Az oka feltételezem az, hogy falun az emberek ismerik egymást, és mindig a másikat figyelik, hogy mikor, hogyan, mit, és kivel csinál...

2013. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt így nem vettem még észre pedig falun élek.Például a múltkor én se fekete kabátban voltam egy temetésen.Persze lehet ,hogy ez korfüggő is,én még csak középkorú vagyok.
2013. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jót nevettem a kérdésen, aztán eszembe jutott, hogy tényleg lóg egy fekete szövetkabát a szekrényemben, amit pontosan erre a célra vettem egyszer :)

És még vidéken is lakunk....

2013. dec. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lakom vidéken,mégis van fekete szövetkabátom.

Bár hozzáteszem,inkább báli ruhához,szinházba veszem fel,temetésre inkább a rendes kabátom.

2013. dec. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Városi vagyok, nálunk csak nekem van fekete szövetkabátom, alkalmakra más családtagoknak kölcsönadom.

A fekete elég alapszín, szerintem sok embernek van alapból valamilyen fekete kabátja, temetés nélkül. Mondjuk ilyen kapucnis-szőrös steppelt kabátot nem annyira tudok elképzelni egy falusi temetésen.

2013. dec. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos...
2013. dec. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szülőfaluban Mindenszentekkor is feketében öltöznek. Még a kis gyerekeknek is van tiszta fekete cuccuk. Városon, ahol élek nincs szokásban. Bármilyen színűben lehet menni temetőre és gyászmisére.
2013. dec. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mustafa33 ***** válasza:
76%

Hagyomány tisztelő embereknek (főleg falun) van külön ünneplőjük. Temetésre, templomba és nagyobb alkalmakra, valakinek egyszerűen vasárnapra is.

Az pedig egy külön réteg akik fűzőnélküli (torna)cipőben és melegítőben mennek még állásinterjúra is és csodálkoznak miért nem kapnak munkát. Dehát ez a vizsgálati fogság divat lumpenproli jelenség.

2013. dec. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A legutóbbi hozzászóláshoz csak annyit, hogy én normális farmerban és vajszínű végig cipzáras pulóverben (mi a töknek is hívják?) voltam annak idején állásinterjún. (Egy nagyvállalatnál értelmiségi irodai munkára.) Előtte voltam kb. 10 helyen öltönyben, és nem vettek fel sehová. Itt meg fenti cuccban jelentem meg, és mégis felvettek. (Igaz csak ötszörös volt a túljelentkezés.)

Úgy voltam vele, hogy nem ezen fog múlni, és igazam is volt.

2013. dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mustafa33 ***** válasza:
69%

Előző, pedig azon is múllott. A rendes farmer és a végigcipzáras pulover micsoda, az rendes és kifogástalan öltözék. Főleg ha még színben is jól volt egymáshoz illeszteve. Nem börtöncuc. Nem mindenhol csak az öltöny nyakkendő felel meg. És egy silány dílerzakkó (a kínaitól) többnyire rosszabb mint egy rendes farmer. Egy bankban ügyfélkontaktust végző beosztásban nem lehetnél farmerban, és csúcsmenedzserként sem, de egy műszaki értelmiségi állásban ez teljesen megfelelő.

(ezért kár volt lepontoznod ☺)

2013. dec. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!