Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell ennyire kíváncsinak...

Miért kell ennyire kíváncsinak lenni és ennyire belekotyogni a másik dolgaiba?

Figyelt kérdés

Végzős lány vagyok, mivel diszkalkuliás vagyok, két választott tantárgyam lehet. Még nem tudom pontosan, mi az a két tantárgy, amiből érettségizni szeretnék. Van egy csoporttársam, adott tantárgyból, aki ma délelőtt odajött hozzám, megkérdezte, miből akarok érettségizni. Mondtam, hogy nem tudom. Következő kérdése, hogy hová szeretnék menni továbbtanulni. Válaszom: nem tudom. Egy az, hogy nem tartozik rá, másik, nem is nagyon hangoztatom, mert változhat még, és ha nem vesznek fel oda, akkor 'gáz', ha beharangozom, hogy adott főiskola adott szakára akarok menni és nem vettek fel, szóval letudom ilyen nem tudom válaszokkal. Mire ő a fejemhez vágta, hogy jó lenne már tudnom, mert otthon, náluk csak ez a téma és a szülei is ezzel nyaggatják.


Most komolyan... Nem tök mindegy? Vagy velem van a baj? :D



2013. dec. 13. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Túlreagáltad szerintem egy kicsit.
2013. dec. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy csak két kérdése volt.


Nálunk van egy kolléganő, aki nap mint nap a következő kérdésekkel nyaggat mindenkit:

Mi újság? Hol voltál? Meddig voltál? Ki volt még ott? Mennyi ideig voltatok? Meddig maradtatok? Hányan voltatok? Mennyit költöttetek? És ki mit mondott? Mikor jöttetek vissza? Ma hova mész? Mit fogsz csinálni? Hányan mentek? Mit főzöl? Mit néztek ma este?


És még 1000 más kérdés.

Ja. És egyszer megkérdezte, miből megyek el nyaralni. Erre mit lehet válaszolni? Sikkasztottam a cégtől, vazzeg, abból.


Az ilyeneket le lehet koccoltatni, ha megmondod, hogy nem gondolod, hogy rá tartozna, ezért nem mondod el. Húzza csak fel az orrát nyugodtan. :)

2013. dec. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy osztálytársad érdeklődés gyanánt feltett kettő, azaz kettő kérdést. Ráadásul nem is valami személyes témáról, hanem a továbbtanulásról. Eléggé túlreagálod szerintem.
2013. dec. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennyire kíváncsinak lenni?:D Te szoktál beszélgetni emberekkel?


Ha valóban szeretnél főiskolára menni és nem valami kukutyinbeli bölcsész szakra, akkor ideje lenne eldöntened, mert vannak akik már 9.-ben elhatározzák magukat, mik akarnak lenni, és tőlük elég komoly hátrányban leszel.

2013. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Dede, kukutyinbeli bölcsész szakra készülök :D
2013. dec. 15. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!