Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Idegesít/zavar, ha beszélgetés...

Idegesít/zavar, ha beszélgetés közben nagyon közel hajol hozzátok a másik fél?

Figyelt kérdés

Van például egy kollégám, ő úgy beszél hozzám, hogy majdnem az orrunk is összeér. De nem csak velem, hanem mindenkivel.

Olyankor érzem a szájának a szagát, meg amúgy is zavaró...De nem csak őt ismerem, aki ilyen.


2013. márc. 18. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, zavar. Ráadásul az ilyen emberek, ha megpróbálok hátrálni 1-2 lépést, mindig jönnek utánam :-)

Elviselem, mert nem vagyok mindenkivel olyan kapcsolatban, hogy szóljak ezért.

2013. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak , de a nonverbális kommunikáció egyik része a testbeszéd , és ezen belül a személyes zónád nagysága főleg attól a helytől függ , ahol felnőttél . A japánoknál a személyes zóna , ami nálunk 45-120 cm között változik , sokkal kisebb , mert lényegesen sűrűbben lakott területen nőttek fel . A társadalmi helyzet is változtatja ezt a távolságot ( a főnök sokkal közelebb hajolhat a beosztottjához , mint viszont ). A legkellemetlenebb az ha az intim zónádba tör be valaki ez 0-45 cm között van . Én úgy szoktam ellene védekezni , hogy felállok és egy lépést hátra lépek , ha utánam jön , akkor még egyet . Ilyenkor észre szokták venni magukat .
2013. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Engem is zavar, különösen, ha közben hozzám is ér (megérinti a karomat, vállamat).
2013. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is van néhány ilyen ismerősöm és nagyon zavar amikor az arcomba másznak. Nagyon jó a viszony közöttünk, de ezt nem bírom elviselni amikor az arcunk között alig van 10-15 cm. Ilyenkor mindig hátralépek, a probléma, hogy követnek. :D Biztos ők így szokták meg egymás között, mert folyton ölelgetik egymást, de nekem ez így zavaró. Azzal semmi bajom, ha közel van hozzám valaki csak azzal amikor az arcunk szinte már összeér.
2013. márc. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is nagyon idegesít. Nekem egyik tanárnőm ilyen, annyira közel jön az arcomhoz, nagyon zavaró. Én is mindig próbálok menekülni, mindig teszek 1-2 lépést hátra, de ő jön utánam.. Általában úgy beszélünk, hogy én kicsit hátradőlve állok ő meg szinte "rám hajol" :D Főleg hogy magasabb is nálam 2 fejjel.

De nem csak nála idegesít, hanem olyanoknál is, akivel jó viszonyban vagyok, még a legjobb barátaimmal is. Nem szeretem ha belemászik valaki az arcomba, azt szeretem amikor valakivel olyan távolságban van egymástól az arcunk, mint pl ha kinyújtom a kezem. Na ezt jól elmagyaráztam :D Szóval több mint fél méter távolság legyen :)

2013. márc. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy zavar, mindenkinek van egy személyes tere, ahova nem enged be akárkit. Ebbe szó szerint belemászni illetlenség, pláne, ha az illető még akkor sem veszi észre magát, amikor már hátrálsz előle.
2013. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem is volt ilyen osztálytársam

lehet, hogy süketek?


mindig hátráltam

2013. máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennél csak az jobb, mikor buszon talalkozok ismerössel, leül mellém es közelhajolva elkapja a szajmenés!

Mond kigyot bekat mindent ami atcikazik az agyán!

A körulöttunk ulök meg leplezetlen kivancsisaggal figyelnek mint a ping pongot...

En meg átkozom a napot amikor buszra ültem

2014. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!