Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik kifizetni neki a számlav...

Illik kifizetni neki a számlavezetés összegét is?

Figyelt kérdés
Van egy kollégám, akinél mindig kp-ban hagyok összeget a haza utazásom fedezésére, ha bármi baj lenne. Pár napja jöttem haza külföldről, ő a saját számlájáról utalt a haza útra pénzt, ugyanis a pénzem ellopták, és elutalta azt az összeget, amennyit hagytam nála. De ugye van számlavezetési díj is. Illik azt is ilyenkor kifizetni?
2013. dec. 14. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy illedelmes kérdést megér: Milyen költséggel járt még a számlád, szeretnék hozzáadni? Ha udvarias azt mondja nem tartozol semmivel. (Mert gondolom a számlát nem csak neked tartotta fenn, azaz a költsége amúgy is meglett volna.) Ha pedig fizettetni akar megadja az összeget.
2013. dec. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Te nem a számlavezetési, hanem az utalási díjra gondolsz, nem?

Szerintem ne fizesd ki. Nagyságrendileg száz forintról lehet szó, nem kell ezen fillérezni. Ellenben köszönetképp hívd meg egy kávéra vagy adj neki valami kis ajándékot, hiszen ezzel kisegített.


De amúgy én ezt nem értem. Miért nem tartod a pénzed egyszerűen a számládon?

2013. dec. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"De amúgy én ezt nem értem. Miért nem tartod a pénzed egyszerűen a számládon?"


Azt írta: "Ha bármi baj lenne"

Feltételezem arra gondol, hogy ha meghal, vagy valami okból cselekvőképtelen lesz (=önmagától nem tudna hozzáférni a számlájához) akkor legyen aki kifizeti a hazaszállíttatást/gyógykezelést/akármit.

2013. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja így már értem :)
2013. dec. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!