Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért küldte el a Koránt? Mit...

Miért küldte el a Koránt? Mit írjak vissza neki? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy török muszlim fiú akivel szoktam néha chatelni.(legtöbbször ő szokott rámírni) Nagyon jókat szoktunk beszélni. Felléptem ma reggel fb.-ra és jött tőle egy új üzenet. Elküldte magyarul a Koránt. Szerintetek miért küldte és mit lehetne erre visszaírni?

2014. jan. 8. 06:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Hogy tudd, mi vár rád, ha majd hozzá mész.
2014. jan. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Naluk is, mint a Jehova tanuinal hirdetik a tant, s ugy erzem, hogy azert kaptad meg a SZent konyvet, hogy ismerkedj meg a vallasukkal pl.
2014. jan. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? Lehet, hogy a srác szeretne komolyabb kapcsolatot. Mivel muzulmán neki ez fontos.
2014. jan. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Ha valaki ÉN-jét akarod megismerni, ismerni kell teljesen.

Ehhez - minden kényszer és megkötöttség nélkül - ismerned kell vallását is.

.

Nos, örülj, hogy ezt tette, mert ebből látszik, annyira intelligensnek tart Téged, hogy tette, amit tett!

2014. jan. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Te meg visszaküldhetnéd a Bibliát (vagy a vallásodnak megfelelő könyvet).

Biztosan neki sem árt egy kis látókör szélesítés. :)

Meglátjuk, hogy fogadja...

2014. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát valószínűleg szeretné, ha megismernéd a vallását...ha pedig komolyan tervez veled, akkor szeretné, ha vállalnád ezt, és átállnál. De egyébként a legegyszerűbb, ha rákérdezel, pontosan mit is akar ezzel...
2014. jan. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért lett lepontozva az a válaszoló, aki azt írta, hogy kuldje vissza a Bibliát?

Nekem is ez volt az elso gondolatom. Ráadásul úgy, hogy a férjem muszlim. Mégsem úgy ismerkedtunk, hogy "nesze olvasd mi vár rád ha hozzám jossz". Ha térítési szándékkal kuldte, mint a szintén korábbi válaszolo példájában a Jehova tanui, akkor ugyan ilyen jó szándékkal kuld vissza a saját szent konyvunket. Ha csak érdekességnek szánta, akkor ugyan így érdekességként.

Nem értem, ha o kuldi el neked, akkor biztos komoly szándékai vannak, ha te kuldesz neki, akkor meg bunkó vagy?

2014. jan. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mustafa33 ***** válasza:
Hogy olvasgasd a 4. szúrát.
2014. jan. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat.:)

Vissza irtam neki, hogy az istlám szép vallás és úgy terveztem, hogy majd utána eljüldöm neki a Bibliát. De erre még nem írt vissza pedig fennt volt és látta. Hát nem tudom, hogy mi lesz ebből...

#3 : Én az idén leszek 16, ő pedig 19 lesz.

#7 : Nem én voltam aki lepontozta a Bibliás választ :)

2014. jan. 9. 06:56
 10/12 A kérdező kommentje:
*Iszlám :)
2014. jan. 9. 06:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!