Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mindig mostok kezet evés előtt?

Mindig mostok kezet evés előtt?

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2009. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
szinte soha. csak akkor mosom meg a kezem,ha koszos lett vmitől, vagy wc után, vagy ha vmi rákerült,ami nem kosz: pl. mosogatás után stb, vegyszer,
2009. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kezet mosni akkor szoktam, ha hazajövök (ugye buszozás, stb.), ha WC-n voltam, illetve ha valami olyat csináltam, ami összekoszolta a kezem.

Tehát ha például reggel felkeltem, reggeli előtt nem látom értelmét a kézmosásnak.

Fontos még megemlíteni azt is, hogy a túl gyakori kézmosás a bőr természetes kémiáját, PH-értékét felboríthatja.

Illetve nem árt az sem, ha picit "edződik" az ember, és nem mindig steril körülmények között eszik.

2009. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a következő esetekben mosok kezet: ha iskolában,munkahelyen,stb voltam ,tehát nem otthon,és ha hazaérek leülök enni.

ha WC n voltam utána mindig kezetmosok,de ha nem tenném akkor is evés előtt igen

Ha kint ástam a kertben,ha kutyáztam,ha mosogattam,vagy takaritottam esetleg.


Mikor órák óta tanulok például,és kimegyek a konyhába harapni valamit én nem mosok kezet. Nem mondom,hogy ez a leghigiénikusabb vagy a legegészségesebb ,de én igy csinálom.

2009. dec. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen
2009. dec. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Evés előtt mindig mosok kezet.

Ha erre nincs lehetőség, akkor nem fogom meg kézzel a kaját (pl: hamburger a mekibe) vagy fertőtlenítővel befújom.

2009. dec. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálam alap..!
2009. dec. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindig szappannal. És utazás után megérkezéskor is, bárhol. De nem vagyok pedig tisztaság mániás.
2009. dec. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Én hajléktalan vagyok, és csak a patakvízbe szoktam néha kezet mosni de azt is csak havonta lefürdéskor.
2009. dec. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
:D
2009. dec. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!