Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha nektek bemutatkozik valaki...

Ha nektek bemutatkozik valaki egy társaságban, ti meg szoktátok jegyezni a nevét?

Figyelt kérdés
Én soha:)

2014. jan. 26. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Én se nagyon, pláne ha motyogják....
2014. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amíg a szüleim ismerőseiről volt szó, addig nem foglalkoztam ezzel, mostanság viszont igyekszem figyelni rá, hátha lesz még dolgom az illetővel.
2014. jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Áh. :D Általában arra figyelek, hogy jól artikuláltan mondjam az enyémet. :D
2014. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg, legalábbis aznap estéig. Ugyanis az a baj, hogy illemet még mindig nem tanítanak az iskolákban, a többség még mindig nem tud bemutatkozni. Így, ha nekem valaki azt mondja, hogy "Béla vagyok", akkor rákérdezek: "Neked nincs családneved ?". Legalább most tanulja meg a tinó, hogy hogyan kell bemutatkozni. Mindenki igyekszik az EU-ba, új nyelveket tanulnak, de viselkedni nem tudnak.
2014. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van, amikor igen, van, amikor nem. Mikor hogy. Függ attól, hogy érdekes neve van-e, hogy mennyire vagyok akkor friss, hogy érdekes-e az ember. Amúgy ha úgy érzem, fontos az illető, akkor megkérdezek utána vki mást, főleg ha nagy társaságban vagyunk, és motyog (így voltam pl. unokatesóm párjával is). Van olyan ember is amúgy, akivel végignyomtam egy egész szemesztert vagy kettőt, de be nem ugrana a neve :D.
2014. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akit érdekesnek találok annak igen:D
2014. jan. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
53%
Nem. Legalább kétszer kell elmondania még a találkozásunk után, hogy megjegyezzem. Az arcokat felismerem, a neveket elfelejtem. Ha egy ember felkelti az érdeklődésemet, persze könnyebb dolgom van, de ez ritka. Jobban érdekelnek az emberek és életük története, mint a nevük.
2014. jan. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3-as jól beszélt.
2014. jan. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
53%
Rossz a névmemóriám. :)
2014. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ha érdekesnek, szimpatikusnak találom, akkor mindenképp. ha érződik róla hogy nagyképű bunkó, akkor nem szükséges erre figyelnem, úgysem fogok vele beszélgetni, vagy később érdeklődni iránta.


a másik nagyon fontos dolog a kézfogás. ha olyan döglött hal-stílusú, akkor akármennyi szimpinek tűnik kényszeresen leírom magamban az illetőt.

2014. febr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!