Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sértő megkérdezni, hogy van-e...

Sértő megkérdezni, hogy van-e zsebkendője?

Figyelt kérdés

Ti megsértődnétek,ha kollégátok rákérdezne,hogy van-e zsebkendőtök?


Kollégám folyton szimmog,szipog, folyton reszel a torka,amolyan krákogásszerű hangokat ad ki.Nem bírom elviselni, viszont megsérteni sem kellene,együtt dolgozunk pár éve.

vagy hogyan lehetne finoman célozni rá?


2014. jan. 29. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Kínos, nagyon kínos. Ennek a kérdésnek a feltevése valóban csak sértődésre adna okot.

Ha több éve együtt dolgoztok, talán nem lenne bántó megkérdezni, hogy - van valami légúti betegsége?

2014. jan. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kínos, viszont érezze ő kellemetlenül magát, ne te. Nekem volt már büdös szájú kollégám is és addig kínálgattam rágóval, amíg kapcsolt. Lehet ez akár egy rossz szokása is, nyugodtan szólj neki, hogy van-e valami problémája, vagy nem akar-e dokihoz menni, mert nagyon sűrűn csinálja.

Fordított esetben én nem sértődnék meg, inkább megköszönném, ha egy ilyen dologra figyelmeztetnek.

2014. jan. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amíg nem csöpög a klaviatúrára az orrváladéka, addig maximum idegesíthet téged, de nem szólhatsz. Van úgy, hogy amikor az ember megfázik, nem mozdul az orrában a cucc se ki ,se be, lehet orrsövényferdülés miatt is. Hiába hozod kínos helyzetbe, nem biztos, hogy tud rajta javítani.
2014. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ezek szerint nem lenne valami szerencsés direktben rászólni,de próbálkozom egy csellel, hátha kapcsol ő is...

Megbeszéltem egy barátnőmmel,hogy felhívom és kicsit mellébeszélek,elmondtam,miről van szó,tehát egy előre megbeszélt beszélgetés,amelyben viccesen rákerdeztem,hogy meg van fázva vagy mi a gond,hogy annyit szimmog telefonban.Esetleg fújja ki az orrát majd visszahívom,mert az eléggé visszataszító.Vagy viszek neki zsebkendőt..


Tudom,tudom, kissé gyerekes csel,de ez nálam már a végső kétségbeesés,mert hónapok óta ezt csinálja,már mindjárt én is a torkamban érzek..nem is tudom ,mit,de eléggé meg vagyok már csömörölve.

2014. jan. 29. 09:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg,hogy beteg vagy,hogy ennyire .... ? Ez nem sértő,ha barátságosan kérdezed. Másrészt,ha beszéltél már vele eddig...

Ez a szituáció amit cselnek nevezel nagyon gyerekes és,ha úgy veszed ez az ami már sértő ! :)

2014. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a szomszédomat szüttyöginek hívjuk ugyanezen okból ... orrsövény ferdülése van, vagy mi a túró ... a felesége szerint nem ér semmit, ha kifújja, és ráadásul a srác nem is veszi észre, hogy szüttyög ... szóval semmire nem mész ilyen hátulrólmellbe telefonos trükkel, mert nem veszi magára
2014. jan. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte, egyenes beszéddel többre mész, nem kell ilyen felesleges telefonos köröket futni. Én mindig is jobban becsültem az egyenes, őszinte embereket.

Ha megkérdezed, hogy meg van-e fázva, vagy van-e valami problémája, az nem sértő egyáltalán.

Nekem van olyan barátom, aki nemhogy hetekig, de egy napig nem tűrné ezt el és ráordítana, hogy fújd már ki az orrod de szörcsögő hülye. Na, ez már sértő.

2014. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Párszor rákérdeztem,egyenesen,hogy mi a gond, meg van-e fázva,de a válasza mindig az,hgy nem, ő makkegészséges. Nem vette a lapot.Azóta is ugyanaz a mese.
2014. jan. 29. 11:00
 9/9 A kérdező kommentje:
Eltelt egy ev, s a helyzet nem valtozott..
2015. okt. 26. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!