Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha buszon leülök egy idegen...

Ha buszon leülök egy idegen ember mellé illik megkérdezni hogy szabad-e a hely vagy le lehet csak simán ülni oda?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Távolsági buszon általában meg szokták kérdezni. De valójában hülyeség, mert nyilván szabad, ha nincs ott senki. Helyi járaton nem szokták megkérdezni.
2012. márc. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Attól függ, milyen a testtartása. Zárt vagy nyitott.

ha látod, hoyg várja, akkor kérdezd. Ha láthatóan nem akar beszélni, akkor ne kérdezd!

2012. márc. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

sztem totál felesleges


ha nem ül ott senki akkor miért ne ülhetnél le??


távolságin se kell.

miért érdekelne az engem h ő vár még valakit?

az a valaki majd leül máshova.

2012. márc. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

"Miért érdekelne engem, hogy ő vár valakit?"

Miért? Ki vagy te? Te nem tudsz leülni máshová?

Azért kell, hogy érdekeljen, mert társadalomban élsz, nem te vagy az egyetlen kétlábú a Földön. Viszonyulnod KELL az embertársaidhoz, és magaddal is akkor teszel jót, ha erre hajlandó vagy. Nem körülötted forog a világ: erre jobb felkészülnöd, különben előtt-utóbb megértetik veled.

2012. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ha vár valaki tegyen oda valamit jelzésként

sál, táska vagy akármit!

Ha üres a hely akkor szabad!

Ha rögtön felszálláskor jön még valakije, csak mondjuk az pár percet késik, akkor OK

de pl ha a 800. megállónál szállna majd fel az a valaki ismerőse, akkor én azért nem fogok állni.. Sajnos nekem volt már ilyen tapasztalatom...Foglalta valaki valakinek a helyet aki az indulás utáni (kb fél órával későbbi) megállóhelyen szállt fel!

(ha nincs másik üres hely, akkor leülök!!

2012. márc. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
-valakit
2012. márc. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ilyen feltételekkel és helyzetekben tökéletesen rendben a dolog.
2012. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Hozzám hasonló korútól nem kérdezem meg, de idősebbtől igen.
2012. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én mindig megkérdezem.. Lehet, nem kéne?
2012. márc. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
én 4 évig buszoztam amikor gimis voltam, minden nap oda-vissza, és minidg megkérdeztem.. ha velem egykorú/ismerős mellett volt szabad hely, akkor a "bocsi, leülhetek?" kérdést, ha ismeretlen, akkor "foglalt ez a hely?" "elnézést, leülhetek?" tudtam, h szinte minidg igen lesz a válasz, mert ha vki foglalt másnak helyet akkor odarakta a táskáját, kabátját, testbeszéddel jelezte, de nem tudom miért, ez akkor is ilyen reflexszerű indítás volt:)
2012. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!