Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy köszönnél olyasvalakinek,...

Hogy köszönnél olyasvalakinek, akiről nem tudod, hogy tegezd-e, vagy magázd?

Figyelt kérdés

jó reggelttel még lehet köszönni, de mondjuk a jó napot az inkább magázás.

Remélem értitek.


2009. dec. 5. 17:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen... de ha a másik köszön nekem előre, és max. középkorú, de letegez engem (42/L vagyok), akkor én is letegezem. Ha öreg akkor nyilván jónapotozok én is :)
2009. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem tudom eldönteni akkor inkább magázom mint h lazán letegezzem aztán azt gondolja ennek is kimaradtak az illem órái xD
2009. dec. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Köztes megoldás nyilván nincs. Attól függ, miért nem tudod?

Hogy vagyunk, hogy vagyunk:)

2009. dec. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Jujj, nem 42, hanem 22 vagyok! :D Első hozzászóló voltam!

Viszont eszembe jutott még vmi: a szép napot! :) az nem magázódás, nem is tegeződés

2009. dec. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ajj, illetve 24 vagyok :$ nem tudok már írni, bocsánat :)
2009. dec. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
Inkább magázni illik, s a Jó napot kívánok!köszöntés sokkal udvariasabb, mint a Jó napot!Ha az illető szól, hogy inkább tegeződjünk, akkor lehet úgy folytatni. Persze függ még a köszönés a korunktól és a nemünktől illetve a másik fél korától, nemétől is.
2009. dec. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

De ha mondjuk régi barátod, osztálytársad, vagy rég nem látott rokon az illető, akkor elég hülyén veszi ki magát, ha magázod.

Én jártam így egyszer apukám unokatesójával. Eléggé megsértődött.

2009. dec. 5. 18:18
 8/18 anonim ***** válasza:
régi barátnál,osztálytársnál nem tudod eldönteni h magázd vagy tegezd?:D ha nem tudok dönteni inkább magázok
2009. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
hopsz félreolvastam:D hát régi osztálytársanál nyílván tegezem:)
2009. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem érted.

Azt mondom, hogy régi osztálytárs vagy mit tudom én, akit tegezned "kéne", de NEM ISMERED MEG. Nem emlékszel rá.

Érted már?

2009. dec. 5. 21:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!