Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy köszönnél olyasvalakinek,...

Hogy köszönnél olyasvalakinek, akiről nem tudod, hogy tegezd-e, vagy magázd?

Figyelt kérdés

jó reggelttel még lehet köszönni, de mondjuk a jó napot az inkább magázás.

Remélem értitek.


2009. dec. 5. 17:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát de akkor is korodbeli.. csak nem magázol le egy korodbeli embert :D
2009. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ez mondjuk igaz.

Akkor a volt osztálytárs nem jó példa

2009. dec. 5. 21:21
 13/18 anonim ***** válasza:
azt nem írtad h nem ismered meg:D
2009. dec. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha 50-60 éves körüli vagy, akkor már probléma lehet, főleg ha egy régi barátnőröl, szerelemről van szó...:)))
2009. dec. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A szüleim úgy tanítottak, h Jó napot kívánok-pedagógusnak, hivatalokba. Az utcán, nálunk mindenkinek illik köszönni-Csókolom, Kezicsókolom jár, papnak, kántornak:Dicsértessék a Jézus Krisztus

A Csókolommal valamikor a kamaszkorom környékén kezdett baj lenni, lány vagyok,-ma már 29,általában a Jó napot kívánokot használom, de egész idősebb embereknek az Isten áldja meg köszönést mondom.

Vannak olyanok akiket pici koromtól tegezem, ők ma már 4o-5ö év körüliek, férfiak-a feleségüket, akiket nem ismerek nem tudom, h tegezhetem-e. Szintén tizenévesként hasonló bizonytalan esetben valamit morrogtam az orrom alá, miközben nagyot bólintottam-ez nem jó tanács. Tényleg komoly problémát vetettél fel, én is szívesen végigkövetem a további válaszokat is.

2009. dec. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

35/F vagyok. Egyedülálló és mint ilyen, nem hagytam úgy el magam, mint a velem egykorú házas kortársaim...

A lépcsőházban lakó 15-20 év közti lányok és fiúk tegeznek, de pl. a hozzájuk érkező haverjaik közül már volt aki lecsókolomozott. Én mondtam nekik, hogy ezt sürgősen felejtsék el. Volt, aki a már említett érthetetlen mormogást alkalmazta, annak is mondtam, hogy tegezzen, mert az számomra jobb. :)

Kutyasétáltatás közben a környéken rohangáló gyerekek csókolomoznak, de egy most nyolc-kilenc éves gyerek 10 év múlva már ne csókolomozzon, mert akkor már ő egy felnőtt ember lesz. Sokszor az a baj, hogy az idősebbek nem veszik észre, hogy a gyerekek körülöttük felnőnek és szeretnének a gyerek státuszból átkerülni másba, viszont megköti őket az, hogy a tegeződést az idősebbnek kell felkínálnia.

Amúgy szerintem 14-16 év felett a nőknek nincs sok gondjuk. Aki letegez, mondjuk 50 éves korig, azt tegezzék vissza nyugodtan, mert ha engem letegeznek nőként - nem gyerekként!! - akkor nőként a büszkeségem úgy maradhat meg, ha nem vállalom fel a csendőrpertut, azaz nem fogom magázni, aki tegez.

A Csókolom amúgy is egy gáz köszönés. Arról mindenki szokjon le mihamarabb! Ha magázni akarom, akkor napszaknak megfelelően köszönök, illetve ott van még, amit idősebb férfiaknak szoktam mondani, hogy Tiszteletem!; illetve a nőknek azt szoktam még mondani, hogy Kézcsókom! Ezt bármely kortól mondhatja szinte bármely korú nőnek bármely napszakban egy férfi, hiszen felnőtt köszön felnőttnek úgy, hogy közben még a nőiségének is megadja a tiszteletet.

2009. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én azoknak akaiet nemtom h magázzam-e vagy tegezzem úgy köszönök hogy Helló!
2010. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hát, de ha mondjuk egy idő embernek helloval köszönsz és kiderül hogy amúgy semmi közöd hozzá, csak hasonlít valakire, akkor szerintem megsértődik érte.
2010. febr. 3. 15:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!