Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tengeralattjárókon hogy...

Tengeralattjárókon hogy lehetett kibírni?! Részleteket lásd alább.

Figyelt kérdés
Konkrétan a II. Világháború alatt használt tengeralattjárókon hogyan mosogatták el pl a piszkos edényeket? Hogyan mosakodtak, fürödtek, hogyan mostak? Hogyan és hol végezték el a természetes szükségleteiket? Volt wc? Hová került a szennyvíz? És hogyan bírták egymás szagát, ott nem lehetett kiszellőztetni, biztos büdösek voltak. Hogyan működtek ezek a mindennap felmerülő dolgok, ott lenn a víz alatt?!

2014. febr. 3. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem ilyen mamakedvencei voltak ott.
2014. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A nem-mama kedvenceknek is kell wc-re menni, az volt a kérdés, hogy ez hogyan volt megvalósítva...
2014. febr. 3. 16:42
 3/9 anonim ***** válasza:

volt ott minden ,zuhanyzó is és wc is ,

-a wc az úgy működött,hogy óránként kiürítette egy szivattyú a wckben összegyűlt cuccost,és tudod hová,igen ,a tengerbe kinyomták,

2014. febr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, erre voltam kíváncsi :) Valami ilyesmi megoldásra tippeltem én is... :)
2014. febr. 3. 17:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak harci körülmények között voltak a víz alatt, szóval aránylag kevés időt töltöttek ott. De az biztos, hogy nem embernek való körülmények azok. Ám akadhattak olyan emberek, akiket vonzott ez a fajta megpróbáltatás.
2014. febr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A tengósok (német, amerikai, japán stb.) elit alakulatok voltak. Ivóvízzel spóroltak nagyon. Mosakodás csak igen ritkán, akkor is a fedélzeten tengervízzel. WC volt, 25 m-ig használható csak, ki kellett pumpálni a vízbe (ha elromlott a szelep, az egész "termés" a falon kötött ki). Kifejezetten büdös volt (olajszag, füst, étel, izzadt+ápolatlan ffi testek). Erős mentális képességek kellettek hozzá.

Kötelező darab, nézd meg, a kérdéseidre is választ kapsz: http://www.youtube.com/watch?v=eYTLJCZEzFI

üdv

2014. febr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) A filmet majd megnézem; most hogy irtad rájöttem, hogy valamikor sok-sok éve láttam, de teljesen elfelejtettem már... Megnézem amint tudom :)
2014. febr. 5. 00:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért most már más a helyzet! Ma már van rendes WC ami igaz mindig a tengerbe nyomatja a cuccost,de több kárt okoznak a tegnerpartokon található sok hulladék meg miegymás,mint a te természetes tudodmid.

Szellőzés is megoldották ma már,ventilátorok keringetik a levegőt meg már a vízből nyerik ki az oxigént meg ugye abból a vízből mosnak főznek csak hát tisztításon átesik azért! Ma már majdnem olyanok a körülmények mint egy hadihajón,csak annyi hogy itt csendesebbnek kell lenni! Pl ha valami közeli objektum megy el mellettük akkor teljes zárlatot rendelnek el,kikapcsolnak mindent és mindenki csöndbe marad mert igazából a tengeralattjáró egy lopakodó,az Egyesült Államok Elnöke sem tudja hogy most melyik tengeralattjáró hol van,csak egyedül a tengeralattjáró kapitánya tudja nagyjából,de ő se GPS-re pontosan tudja.

Viszont a bezárdságot most is bírni kell,nincs ablak és a hely sem akkora mint egy hadihajón.Hadiajón páldául vannak programok,de sajnos tenger fenekén nem igen lehet ilyeneket megvalósítani,mert a szonár képes 5000km-ig hallani és azonosítani dolgokat.

2014. dec. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jah még valamit kihagytam,2 világháborúban nem létezett tengeralattjáró,azok búvárhajók voltak és csak akkor merültek a víz alá ha ellenséget észleltek a radaron!

Ezért is néztek ki hajónak mint egy tengeralattjárónak,ugyan is volt fedélzete is!

Mivel kis időt töltöttek a víz alatt ezért nem igen voltak szagok meg ilyenek,sőt akkoriban nem is tudtak napokat a víz alatt tölteni a tengeralattjárók,mert csak akkumulátorokkal voltak képesek működni,egy mai tengeralattjáró AIP rendszerrel 30 napig képes víz alatt leni.

2014. dec. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!