Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Különbségek az amerikai és a...

Különbségek az amerikai és a brit angolok között (mentalitás, kiszolgálás, közlekedés)?

Figyelt kérdés
Lektorira házi lenne egy oldalas fogalmazás erről _._, De még találni alig tudok most erről dolgokat :D
2014. febr. 4. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Angol kocsmára és sörre keressél rá...

Piros busz, metró....

2014. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit tudok és tapasztaltam, hogy a britekre még mindig jellemző ez a nagyon udvarias mentalitás. Ha az utcán neked meg valaki, teljes szívből sorry sorry, a hivatalos helyeken rendkívül kedvesek, szolgálatkészek, még akkor is mosolyognak és udvariasak, ha egyébként már hullafáradtak vagy épp majd felrobbannak valami miatt :D Kivéve a buszsofőröket...azok szemetek...bezárják az orrod előtt az ajtót, akkor is, ha kirohantad a lelked, meg puffognak, hogy ők nem adnak vissza.


Amerikában nem voltam még ugyan, de szerintem ott lazábbak, közvetlenebbek az emberek, míg Angliában merevebbek, amolyan karót nyeltek. De mindkét helyen segítőkészek egymással szemben. Egyébként neten találsz olyan fórumokat, amiket kint élő magyarok írnak az ottani életről, ha ezekben nézelődsz, szerintem találsz elég infót.

2014. febr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Frigg ***** válasza:

Én Amerikában élek június óta (Angliában még nem voltam, de az előttem szóló kifejtette).

Valóban nagyon közvetlenek és jófejek az emberek. A boltokban, de kb. mindenhol ahova bemész (vásárolni, ügyet intézni) rögtön azzal kezdik, hogy megkérdezik hogy vagy, milyen napod van.

A közvetlenséget úgy tudnám leírni, hogy nekem elég,nos, feltűnő stílusom van (lakk platform baki, fekete cuccok, csipke mindenhol, színes haj, jelenleg műraszta, mikor mi), és rendszeresen leszólítottak emberek hogy mennyire tetszik nekik a stílusom, hol vettem ezt vagy azt, tetszik a hajszínem, meg is böködtek egyszer a bevásárlóközpontban :D Sőt, egyszer egy saccper 70 éves öreg néni dícsérte meg a zombis harisnyámat, valamint egy random fazon akart fényképezkedni velem egy boltban :D Szóval nagyon nyitottak, barátságosak, legalábbis eddig ez jött le.

Az éttermekben is kb 5 percenként leellenőrzik, hogy minden okés-e, újratöltik a poharad, ízlett-e a kaja.

Nos, a közlekedéssel annyira nem vagyok még okés, kb mindenki autóval jár. Nagyjából minden háznál majdnem annyi autó, ahány tagú a család. Járdák kb csak a belvárosban vannak, iskolabuszon kívül eddig kb. 4 helyijáratos buszt láttam. Vonattal egyszer mentem, de az bazi drága volt :P


kb ennyi :)


23/N

2014. febr. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) megírtam
2014. febr. 6. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!