Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Valóban "lejárt" ez a szokás...

Valóban "lejárt" ez a szokás mint valami kölcsön?

Figyelt kérdés

Gondolom sokan ismerik azt a szokást, hogy Magyar ember nem koccint sörrel az aradi vértanúk emléke végett, mert az osztrákok miután kivégezték őket sörrel koccintottak. Ezt a szokást még a nagyapám nevelte nagyon belém, elég karakán ember volt, egyszer még kiskoromban átjött egy barátja a nyaralóban, persze előkerült a söröcske, és a cimbora elindította a poharát nagyapám pohara felé, aki úgy elrántotta előle, hogy a fele kilöttyent az asztalra. Aztán ebből lett egy jó félórás szócsata, hogy ki volt a nagyobb hülye, a cimbora aki koccintani akart a sörrel, holott nem illik, vagy a nagyapám, aki inkább kiöntötte a fele sörét, minthogy koccintson vele.

Eltelt néhány év, már én is felnőttem, elkezdtem sörözgetni járni haverokkal, és hát egy társaságba egy esemény ünneplése alatt mindenki koccintott ahogy azt kell, de én mindenkire csak megemeltem a poharam és biccentettem. Egy lány, akit akkor ismertem meg ezt szóvá tette. Mondtam neki, bocsánat, de nekem azt tanították, hogy sörrel nem koccintunk. Erre jött azzal, hogy jaj hagyd már, az már rég lejárt, ezt anno, csak egy ideig fogadták meg a magyarok, most már nyugodtan koccinthatsz, különben pont az ellenkező hatást éred el (vagyis bunkó vagyok) ha nem koccintok. Nem tudtam mit mondani erre, de csak azért is csak emeltem a poharam talán megszokásból vagy dacból nem tudom.

Nagyapámat már nem tudom megkérdezni a dologról, sajnos nincs közöttünk. Ezért kérdem Tőletek, hogy mi az igazság a témában?

Ha "le is járt" időközben ez az egész nem hinném, hogy sokat változtatna a dolgokon, mert ezt így szoktam meg a hosszú évek alatt, csak ha már bunkó vagyok, akkor legalább tudjak róla :)



#szokás #ivás #etikett #kocsmakultúra
2014. febr. 17. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Nagyapádnak igaza van, valóban nem "illett" régebben sörrel koccintani.

Manapság már szoktunk (én is), nem tudom, mi változott, bár valahol azt olvastam, hogy ez a szokás 150 évig volt érvényben.

2014. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2014. febr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A hagyomány nem szokott lejárni...
2014. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mustafa33 ***** válasza:

Egy hagyomány nem jár le. Akár legenda, akár valós alapú. Egyébbként csak a te dolgod, hogy betartod-e.

De másik ok amiért nem szokásunk a kocintás sörrel a székely testvéreinktől ered, merthogy ......, a sör nem ital, a medve nem játék. ☺

2014. febr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

hmm... hát, akkor ne koccintsunk :D

2014. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!